25 lipca 2018 14:13

Adam Bielecki i Jacek Czech kończą wyprawę – pod Gasherbrumami odwilż

Adam Bielecki i Jacek Czech kończą swoją tegoroczną wyprawę w Karakorum. Po udanym ataku Adama na Gasherbruma II, zespół planował jeszcze spróbować swoich sił na dziewiczym Gasherbrumie VII. Niestety, jak informuje Adam na swoim profilu FB, pogoda panująca w rejonie Gasherbrumów nie daje szans na przeprowadzenie sensowej i bezpiecznej akcji górskiej.

Adam Bielecki pod Gasherbrumem II (fot. Instagram Adama Bieleckiego)

Oto wpis Adama:

Pomimo olbrzymiej motywacji, nasze marzenia o zdobyciu G VII zostały zasypane śniegiem z deszczem. W górach odwilż, która nie daje szans na wspinaczkę śnieżno-lodową ścianą. Jacek 5 sierpnia szkoli kolejne pokolenie wspinaczy, czas więc kończyć wyprawę. Początkowe 2 tygodnie niepogody sprawiły, że z 3 założonych celów udało się zrealizować tylko 1, za to było to jedyne wejście na G II w tym sezonie i to dokonane nowym wariantem. Moja przyjaźń i partnerstwo z Jackiem kolejny raz zdały egzamin na 6. A wspinaczki w kopule szczytowej Gasha nie zapomnę do końca życia. :-). Dziękujemy za trzymane kciuki i pozdrawiamy z bazy.

Adam i Jacek, czyli ekipa #GasherbrumsExploration2018

Jacek Czech – radość po dotarciu do obozu trzeciego na Gasherbrumie II (fot. Adam Bielecki)

Wcześniej z bazy w drogę powrotną wyruszyli Felix Berg i Borys Dedeszko, którzy wspinali się z Polakami na GII. Większość pozostałych wypraw również dała za wygraną.

Sprocket
Źródło: Profil FB Adama Bieleckiego

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum