25 czerwca 2018 08:59

Z Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Bratysławie – prowadzenie i kombinacja

W miniony weekend rozdano w Bratysławie medale w trzech konkurencjach, wyłoniono też najwszechstronniejszych zawodników. O czasówkach i boulderach już pisaliśmy, tymczasem złotymi medalistami Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w prowadzeniu zostali Japonka Mei Kotake i Ukrainiec Fedir Samoiłow.

Mei Kotake (fot. Roman Benický / SAUS)

Polacy najlepiej wypadli w swojej koronnej konkurencji – w czasówkach. Tu zdobyliśmy dwa cenne medale (wywalczyły je Patrycja Chudziak i Ania Brożek). Niestety, na boulderach i w prowadzeniu już dużo słabiej. Najlepiej w naszej ekipie wspinała się z liną Maja Miezianko (17. pozycja).

A wygrali Mei Kotake i Fedir Samoiłow. W pierwszej ósemce wśród dziewczyn połowa stawki to zawodniczki z Francji, choć dość niespodziewanie poza podium, na 4. miejscu, doświadczona Julia Chanourdie. Julia zdobyła za to (ex aequo z Kotake) tytuł najlepszej zawodniczki w kombinacji. U mężczyzn triumf w prowadzeniu Fedira Samoiłowa, który wyraźnie wyprzedził konkurentów, zaliczając jedyny top w finale. Fedir nie dał szans rywalom także w kombinacji.

Fedir Samoiłow (fot. Roman Benický / SAUS)

W łączonej klasyfikacji najlepiej z polskiej ekipy wypadli Patrycja Chudziak – na 10. miejscu i Marcin Dzieński – 17.