7 czerwca 2018 15:48

“Trening wspinaczkowy” Erica J. Hörsta – ukazało się czwarte wydanie

Ukazało się czwarte polskie wydanie “Treningu wspinaczkowego”, podręcznika autorstwa Erica J. Hörsta, jednego z najbardziej znanych trenerów wspinaczkowych na świecie.

Trening wspinaczkowy (Eric J. Horst)

Trening wspinaczkowy (Eric J. Horst)

Eric J. Hörst wspina się od ponad trzydziestu lat. Jako trener, dzięki swoim seminariom, poradom na stronach internetowych oraz książkom, pomógł tysiącom wspinaczy. Jest też trenerem dla swoich dzieci, które dokonują wyjątkowych prowadzeń.

“Trening wspinaczkowy” to jedyna w swoim rodzaju autorska synteza lat studiów, wyobrażeń i eksperymentów na temat sposobów podnoszenia sprawności wspinaczkowej. Hörstowi udało się stworzyć tekst łączący skomplikowane zagadnienia fizjologii sportu z przystępną dla amatorów formą koleżeńskiego wykładu.

Opierając się na najnowszych badaniach z medycyny sportu, odżywiania i treningu, podręcznik pomaga wspinaczom osiągnąć wysoki poziom sprawności fizycznej i lepszą koncentrację umysłową w skale przy mniejszym ryzyku kontuzji.

W książce znajduje się poszerzony rozdział na temat treningu techniki, doskonalenia umiejętności mentalnych oraz kształtowania siły i wytrzymałości mięśniowej. Omówiono także niezwykle istotne, choć często lekceważone kwestie dokonywania samooceny, przyspieszania procesów regeneracji oraz sposoby zapobiegania kontuzjom. Przedstawione w książce ćwiczenia i techniki zilustrowano licznymi fotografiami.

Tabele zawierające podsumowanie wskazówek treningowych ułatwiają dokonanie szybkiego przeglądu kluczowych zagadnień.

Pierwsze wydanie “Treningu wspinaczkowego” ukazało się na polskim rynku w 2011 roku, drugie w 2014 a trzecie w 2016.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Eric J. Hörst

Eric J. Hörst to jeden z najbardziej znanych trenerów wspinaczkowych na świecie. Przygodę ze wspinaniem rozpoczął w wieku 13 lat (1977 rok). Jest autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych treningowi wspinaczkowemu, publikowanych w renomowanych magazynach, oraz światowych bestselerów:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum