13 czerwca 2018 09:44

Stromline – lekki zestaw przeciwdeszczowy od marki Black Diamond

Gdyby przejrzeć garderoby outdoorowych entuzjastów i sporządzić listę najpotrzebniejszej odzieży to lekka, przeciwdeszczowa kurtka znalazłaby się prawdopodobnie na czele takiej listy. Bardzo ciekawą propozycją w tym segmencie jest StormLine Stretch Rain Shell firmy Black Diamond.

(fot. Ben Matthews)

Kurtka waży zaledwie 320 g, a po spakowaniu (mieści się do własnej kieszeni) zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Nie jest to pancerny shell, StormLine wykonana jest z elastycznego materiału, zapewniającego wygodę, komfort i swobodę ruchów. Za ochronę przed wiatrem, deszczem i odprowadzanie wilgoci odpowiedzialna jest firmowa membrana Black Diamonda BD.dry™. W przypadku intensywnego wysiłku, gdyby oddychalność okazała się niewystarczająca, kurtkę wyposażono w zamykane na zamki wywietrzniki pod pachami.

Kurtka, jako dedykowana wspinaczom, ma typowo techniczny krój, będzie więc dobrze współpracować z uprzężą, a kaptur jest przystosowany do noszenia na kasku. StormLine Stretch Rain Shell sprawdzi się jednak doskonale również podczas każdej innej aktywności na świeżym powietrzu, a nawet na co dzień w mieście. Jest na tyle lekka i pakowna, że możemy mieć ją zawsze przy sobie.

Jej dopełnieniem są spodnie StormLine Stretch Rain Pants, opierające się na tej samej filozofii co kurtka – są lekkie i pakowne (więc na wypadek ulewy można mieć je zawsze przy sobie), a przy tym wygodne i wytrzymałe. Ważą 235 g, wykonane są z tego samego materiału co kurtka (88% nylon, 12% elastan) i posiadają membranę BD.dry™. Spodnie posiadają rozpinany dół nogawek, ułatwiający ich zakładanie oraz elastyczny, regulowany pas. Podobnie jak kurtka, pakują się do własnej, zamykanej na zamek kieszeni. Rozciągliwy materiał i profilowane kolana zwiększają komfort, wygodę i zakres ruchów.

StormLine Stretch Rain i Pants to świetny zestaw, który w przypadku dobrej pogody możemy prawie niezauważalnie  nosić w plecaku, a jednocześnie taki, który ochroni nas przed wiatrem i deszczem w przypadku słabszych warunków. Dedykowany jest przede wszystkim wspinaczom, ale jest także na tyle uniwersalny i wygodny, że sprawdzi się w przypadku każdej aktywności outdoorowej.

(fot. Ben Matthews)

Informacja prasowa Black Diamond
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum