14 czerwca 2018 08:12

Popisowe przejście Kaddi Lehmann – pada „Kryptos” 8C

Nie Alex Puccio, nie Isabelle Faus bądź któraś z najmocniejszych dziewczyn na boulderach, ale Niemka Katrin Kaddi Lehmann pokonała trudności 8C. Pokonała jako druga w historii, po fenomenalnej Ashimie Shiraishi.

Kaddi Lehmann na „Kryptos” 8C (fot. Michael Steimle)

Katrin Lehmann wspięła się na Kryptos w niewielkim szwajcarskim rejonie Balsthal koło Solothurn. Linię jako pierwszy przeszedł w 2009 roku Franz Vidmer, potem powtórzyli Fred Nicole i rok temu Kevin Heiniger. Kaddi jest więc najprawdopodobniej czwarta na liście pogromców.

Pokonanie przez Lehmann urodziwej linii w Balsthal jest dowodem na to, jak bardzo liczy się w życiu sportowca upór i determinacja. Boulder pokazał jej w marcu ubiegłego roku brat Christian i od tego czasu Kaddi konsekwentnie, krok po kroczku, ciężko trenując, zbliżała się powoli do celu. Na topie stanęła w połowie maja.

Jeszcze jedno ujęcie (fot. Michael Steimle)

Poniżej na Kryptos jego autor Franz Vidmer:
Kaddi Lehmann jest drugą wśród kobiet, której udało się przejść trudności 8C. Furtkę otworzyła w marcu 2016 nastoletnia Ashima Shiraishi. Krótko przed swoimi 15. urodzinami Amerykanka pokonała Horizon, niesamowitą granitową rysę biegnącą dachem Otani (Mount Hiei, wyspa Kiusiu), wytyczoną przez Dai Koyamadę. To był zresztą niesamowity rok dla Ashimy, bo niecałe pięć miesięcy później zapisała na konto Sleepy Rave w Hollow Mountain Cave, stanowiące część słynnego The Wheel of Life.

Brunka
źródło: kletterszene.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum