22 czerwca 2018 19:12

Patrycja Chudziak i Anna Brożek na podium Uniwersyteckich Mistrzostw Świata

W Bratysławie trwają Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej (prowadzenie, bouldering, czasówki). Do Słowacji dotarło ponad 150 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 24 kraje. Są wśród nich znane nazwiska. Są także Polacy i są medale.

***

Dziś rozegrano finały w czasówkach. Dwa lata temu w Szanghaju nasi sprinterzy biegali wyśmienicie, Anna Brożek zdobyła wówczas złoto, a Klaudia Buczek i Marcin Dzieński srebro. Tym razem też było medalowo.

W sprintach damskich srebrny krążek zdobyła Patrycja Chudziak. W finale pechowo odpadła już na początku drogi i ułatwiła zwycięstwo, skądinąd świetnej sprinterce, Francuzce Anouck Jaubert. Trzecie miejsce wywalczyła w Bratysławie Ania Brożek.

Podium kobiet w sprintach – Bratysława 2018 (fot. FB Arkadiusz Kamiński)

35. Maja Miezianko

Wśród mężczyzn Polacy bez medalu, najlepszy w stawce był Marcin Dzieński, który kończył biegi na ¼ finału, ostatecznie zajął 6. miejsce. Dalej w tabelce uplasowali się Hubert Przytuła (11) i Tomek Sordyl (14). Zwyciężył Jan Kříž z Czech.