26 czerwca 2018 09:26

Na pożegnanie z Mamutową – “Game Over” VI.8 Adama Macha

Sprawa honoru VI.8 (2015), Capoeira VI.8 (2016), Stal Mielec VI.8+ (2018), Acapulco Extension VI.8 (2018). Wszystko to oczywiście w Jaskini Mamutowej, zagłębiu jurajskich ekstremów. Adam Mach szedł w ostatnich latach jak po swoje. To w końcu jego ulubione miejsce, tutejsze drogi potrafi pewnie pokonywać z zamkniętymi oczami. Wydawało się, że zamknął definitywnie rozdział Mamutowej, a jednak pokusił się o jeszcze jedną kombinację… I wycenił ją bardzo wysoko, bo na VI.8.

Adam Mach pod dachemMamutowej (fot. Kamil Żmija)

W podkrakowskim rejonie „kombinowania” jest co niemiara. Co rusz rodzą się pomysły na łączenie poszczególnych odcinków mamutowego stropu. Powstają w ten sposób kombinacje różnej maści, w różnych trudnościach, często po prostu treningowe. Adam Mach postanowił wykorzystać mamutową formę i dołożył jeszcze jedną propozycję, tym razem już chyba definitywnie ostatnią – pod znamienną nazwą Game Over i słusznej wycenie VI.8.

Tak naprawdę miało być wspinanie na Pochylcu, ale pogoda pokrzyżowała plany. Na ratunek przyszła niezawodna Mamutowa. Na pytanie o pomysł na nową kombinację Adam odpowiada:

Połączenie jak każde inne, wiadomo, że jaskinia jest mała, a sama kombinacja to raczej poszukiwanie czegoś trudnego. Zresztą to chyba ostatnie logiczne połączenie przechodzące przez całą jaskinię.

Game Over liczy około 60 przechwytów łączących Dogonić Las Vegas (VI.6) i Las Vegas Parano (VI.7+). A dokładnie:

Start Dogonić Las Vegas, czyli odwróconym kawałkiem Chłosty, bańka do dziury na przejściu, później odcinek z Pająka, rest i boulder na okapie. Całkiem dużo wspinania:).

Jak widać, Adamowi trudno rozstać się z podkrakowską Jaskinią :), ale może już czas na sprawdzenie się w innych jurajskich rejonach?

Na pewno bym chciał, ale czas, który posiadam na wspinanie, jest ograniczony. W końcu nie jestem już nastolatkiem ani studentem :).

Brunka
Info własne

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Może teraz przepraszam [7]
    od stałych bywalców sprzed lat? G.

    26-06-2018
    brzuchacz