2 czerwca 2018 14:29

Kwalifikacje Pucharu Świata w Hachioji. Polacy daleko…

2 czerwca zostały rozegrane w Hachioji (Japonia) kwalifikacje 4. edycji Pucharu Świata w boulderingu. W Kraju Kwitnącej Wiśni walczyli nasi reprezentanci Ida Kupś, Maciej Dobrzański i Rafał Hałasa.

Ida Kupś na topie jednego z problemów kwalifikacyjnych w Hachioji

Najlepiej z polskiej trójki wspinała się Ida Kupś. Polce udało się ukończyć 2 bouldery oraz zaliczyć 4 strefy. Taki wynik dał Idzie 37. lokatę. By liczyć na wejście do 20-osobowego finału musiałby mieć na koncie przynajmniej 4 topy i 5 stref.

Maciej Dobrzański, Hachioji 2018

Nasi panowie byli zdecydowanie mniej skuteczni. Maciek Dobrzański zaliczył jedynie 3 strefy i żadnego topu, co dało mu 65. miejsce.

Nasz trzeci reprezentant Rafała Hałasa to specjalista od czasówek. Zawodnik z Lublina startował w boulderowym Pucharze Świata po raz pierwszy. Rafał w zasadzie nie odpalił – nie udało mu się osiągnąć żadnej strefy na żadnym boulderze i zajął ostatnie, 91. miejsce.

W półfinałach zobaczymy dużą liczbę zawodników z Japonii (7 mężczyzn i 4 kobiety). Pełne wyniki na specjalnej stronie wspinanie.pl.