25 czerwca 2018 10:34

Jedno z największych wyzwań Rocklands – “The Finnish Line” dla Shawna Raboutou

Shawn Raboutou powtórzył w Rocklands przepiękny problem The Finnish Line Nalle Hukkataivala. Shawn jest synem utytułowanej pary Robyn Erbesfield-Raboutou i Didiera Raboutou, ale – jak pokazują jego ostatnie przejścia – coraz większą rozpoznawalność zyskuje dzięki własnym dokonaniom, i w skałach i na boulderach.

Shawn Raboutou na “The Finnish Line” (fot. Stefan Lavender)

The Finnish Line to nie byle jaka linia. Nie tylko jedna z najurodziwszych propozycji boulderowych w Rocklands, ale też, jak zapewnia jej autor Nalle Hukkataival, pretendująca do największych wyzwań w rejonie (choć konkretnej wyceny Nalle nie postawił, wiadomo było, że powstał problem na miarę przynajmniej 8C). Linią zachwycał się też jej drugi pogromca Alex Megos, który stwierdził, że to prawdopodobnie najlepszy boulder wszech czasów.

Na filmie Nalle Hukkataival i jego afrykański skarb, The Finnish Line:

Przejście Raboutou jest najprawdopodobniej trzecim powtórzeniem, poza wspomnianym Megosem linię pokonał jeszcze Toby Saxton.

Shawn Raboutou wspina się w tym roku z sukcesami także w skałach. Wiosną poprowadził swoją pierwszą drogę 9a+. W Margalefie padło First Ley Chrisa Sharmy.

Brunka
źródło: Fanatic Climbing

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum