28 czerwca 2018 19:35

„Jeden dzień z życia” Krzysztofa Wielickiego!

Ukazała się książka Krzysztofa Wielickiego. „Jeden dzień z życia” traktuje o tym, co najważniejsze w górach, wspinaniu i człowieku. Zwycięstwa, porażki i tragedie, czyli Himalaje Krzysztofa Wielickiego.

Jeden dzień z życia (Krzysztof Wielicki)

Jeden dzień z życia (Krzysztof Wielicki)

Krzysztof Wielicki tak opisuje swój debiut literacki:

Na książkę, którą masz przed sobą, Drogi Czytelniku, składa się 30 kartek wyrwanych z pamiętnika mojego całkiem długiego już życia. Opisane są dni, o których chętnie opowiadam mojemu synkowi przy kominku. Są również chwile, które powracają w sennych koszmarach. Znalazło się tu też kilka z pozoru błahych i nieistotnych epizodów, które zapadły mi w pamięć z nie do końca zrozumiałych powodów. Choć te historie nie są dokładnym odzwierciedleniem moich prawdziwych, archiwalnych notatek, zachowują to, co najważniejsze: prawdę i szczerość. Mam nadzieję, że zarówno kompozycyjny zamysł tego tomu, jak i jego forma plastyczna – nawiązujące do pamiętnika – przypadną Ci do gustu. Zapraszam w podróż drogą mojego życia, którą naznaczyły i spektakularne wzloty, i bolesne lekcje lub porażki. Miłej lektury.

Krzysztof Wielicki to legenda himalaizmu. Urodził się w 1950 roku. Jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył czternaście szczytów o wysokości ponad 8000 metrów. Jest członkiem prestiżowego The Explorers Club. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył zimą Mount Everest (1980 r.,  z Leszkiem Cichym), Kangczendzongę (w 1986 r. z Jerzym Kukuczką) i Lhotse (1988 r., samotnie). Obok Reinholda Messnera, Wojtka Kurtyki i Jerzego Kukuczki jest uważany za najlepszego himalaistę naszych czasów. W tym roku odbierze prestiżową Nagrodę Księżnej Asturii w dziedzinie sportu, zwaną czasem hiszpańskim Noblem.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

W księgarni znajdziecie też dwutomowy wywiad-rzekę „Krzysztof Wielicki. Mój wybór” w atrakcyjnej promocyjnej cenie.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum