9 czerwca 2018 08:55

Ida Kupś i Maciek Dobrzański poza półfinałem w Vail

Wczoraj rozegrano eliminacje Pucharu Świata w Vail. Startowała dwójka naszych zawodników, Ida Kupś i Maciek Dobrzański. Niestety, nie zobaczymy ich w dzisiejszych półfinałach.

Alex Puccio to juz tradycyjnie jedna z faworytek zawodów w Vail (fot. IFSC)

Idzie udało się pokonać jeden problem, trzy razy sięgnęła punktowanych stref. Wystarczyło na 14. miejsce w grupie, w generalnej klasyfikacji była 27. Tę samą grupę wygrały faworytka gospodarzy Alex Puccio, tuż za nią – podobnie jak Amerykanka z czterema topami – Japonka Miho Nonaka i Koreanka Sol Sa. Drugą grupę otwiera liderka rankingu Akiyo Noguchi, która jako jedyna zatopowała cztery razy.

Męskie eliminacje to oczywiście popis Japończyków – na czele z Ryuichi Murai i Kokoro Fujii, liderzy po pierwszej rundzie. W sumie w półfinałach wystąpi aż dziewięciu zawodników japońskich. Poza najlepszą dwudziestką zwycięzca poprzedniej edycji Włoch Gabriele Moroni (29. pozycja). Bez awansu do kolejnej rundy także Maciek Dobrzański, który z bilansem trzech stref zajął ostatecznie 55. miejsce.

Półfinały startują dziś o 17.30, finały ok. 22.45. Bezpośrednie transmisje można będzie śledzić na specjalnej stronie wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum