2 czerwca 2018 22:12

Trzecie przejście “Stali Mielec” VI.8+. Pokaz siły Adama Macha!

Najtrudniejsza polska droga doczekała się 3. przejścia! Niezwykłą moc pokazał Adam Mach, który dzisiaj, wykorzystując przerwy między burzami, poprowadził Stal Mielec VI.8+. Adam po raz kolejny udowodnił, że Jaskinia Mamutowa jest dla niego najlepszym miejscem do wspinania.

Adam Mach i “Capoeira” VI.8 (fot. arch. A. Mach)

Dotychczas ostatnim mamutowym ekstremem, jaki zapisał na swoje konto, była Capoeira VI.8 w lipcu 2016 roku. Od tamtej pory kolejny cel był jasny. Droga do niego nie była łatwa, ani szybka, ale oddajmy głos Adamowi:

Pierwszy raz spróbowałem “Stali Mielec” dwa dni po zrobieniu “Capoeiry”. Później przystawiałem się jeszcze kilka razy, ale loteryjny ruch do krawądki zrzucał mnie za każdym razem… Wtedy w 2016 roku, oddałem w sumie kilka wstawek, cały czas jednak pracowałem za granicą i wypady do Polski i Mamutowa były rzadkie. Z kolei 2017 rok w ogóle nie dawał szans na zrobienie drogi, bo jak byłem w Polsce to było w Mamutowej mokro, a jak było sucho to mnie nie było… W całym sezonie 2017 oddałem raptem 4-5 wstawek. Na szczęście w tym roku to zupełnie inna historia – właściwie przeładowana zima pod konkretny cel. Kilkanaście wyjazdów na rozwspin, no i mam to co chciałem :-)

Pierwszy pogromca nowej wersji “Stali Mielec”, czyli Piotrek Schab zalicytował wycenę VI.8/8+. Autor 2. przejścia Mateusz Haładaj skłaniał się do wyceny VI.8+. Takie same trudności napotkał Adam:

Co do wyceny ciężko to wycenić, bo wspinam się tam już zbyt długo… Chyba przebiłem już Bogdana [Rokosza, notabene autora 1. wersji “Stali Mielec” VI.7+ z 2005 roku, czyli sprzed “rewolucji” w Mamutowej – przyp. red.] w liczbie przejść Fumara, ale myślę, że VI.8+ będzie :-)

Oto końcówka drogi w wykonaniu Adama – filmik z telefonu autorstwa Adama Karpierza (uwaga! zawiera brzydkie wyrazy… :-):

Od redakcji gratulacje dla Adama. A od Adama podziękowania dla przyjaciół, za jego profilem FB:

bOOm! pomiędzy jedną burzą a drugą, “Stal Mielec” VI.8+ RP. Najtrudniejsza droga w Polsce w kajecie. Dzięki za mega doping dla całej ekipy będącej w czasie przejścia w mamucie – największe podziękowania należą się dla @agnieszka.899 za wyrozumiałość, wszystkich asekurantów @arciapek @moniwspinka @marcin.walasek @_kamil_goral_ @monkeywalll oraz dla @gadas_workout.

Sprocket
Źródło: Info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum