20 czerwca 2018 18:54

Arno Ilgner, autor “Skalnych wojowników”, w Polsce!

Pod koniec czerwca przyjedzie do Polski na zaproszenie wydawnictwa Sudetica Verticalia Arno Ilgner, amerykański wspinacz i instruktor, autor m.in. książki Skalni Wojownicy. Trening mentalny dla wspinaczy”.

Arno Ilgner

Arno Ilgner

Arno Ilgner to amerykański wspinacz i instruktor z wieloletnim stażem, który sam siebie określa jako pioniera wspinaczki skalnej lat 70. i 80. XX wieku. Jego osobiste doświadczenia wspinaczkowe wyniesione z licznych przejść trudnych dróg na własnej asekuracji w połączeniu z szeroką wiedzą teretyczną oraz praktyką trenerską stały się podstawą sformalizowanego w 1995 roku unikalnego programu treningu mentalnego nazywanego Drogą Skalnego Wojownika. Z wykształcenia geolog, pracował szereg lat w przemyśle naftowym. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Nashville, Tennessee (USA), gdzie prowadzi szkołę wspinania Desidarata Institute.

Skalni wojownicy. Trening mentalny dla wspinaczy

W trakcie wizyty autora w Polsce został przewidziany cykl szkoleń prowadzonych przez Arno pt. Droga Skalnego Wojownika – sztuka odpadania i zaangażowania we wspinaczkę.

Szkolenia odbędą się w centrach wspinaczkowych Eiger (Wrocław; 25-26 czerwca) oraz Makak (Warszawa; 29-30 czerwca).

Zaplanowano również spotkanie autorskie w Warszawie, które odbędzie się w dniu 28 czerwca (czwartek) o godz. 18:00 na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS, ul. Chodakowska 19/31. Będzie to godzinny wykład autora pt.”The Warrior’s Way: Mental Training for Climbers” z profesjonalnym tłumaczeniem synchronicznym na język polski. Bilety na to wydarzenie można nabyć on-line. Prelekcja będzie w całości poświęcona autorskiej koncepcji Arno dotyczącej tzw. Drogi Skalnego Wojownika opisanej w podręczniku. W trakcie spotkania będzie również możliwość nabycia drugiego wydania książki Skalni Wojownicy. Trening mentalny dla wspinaczy oraz zdobycia autografu autora.

Organizatorzy:

Sudetica Verticalia, Eiger, Makak, Klub Sympatyków Gór i Wspinaczki Uniwersytetu SWPS oraz K2 Warszawa.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum