5 czerwca 2018 07:40

Angela Eiter i szybka piłka na “Battle Cat” 11-/11

Angela Eiter poprowadziła na Frankenjurze Battle Cat 11-/11. 30-metrowa droga Markusa Bocka na Hängender Stein poddała się Austriaczce bardzo szybko, bo już w trzeciej próbie.

Angela Eiter na “Battle Cat” 11-/11 (fot. Bernie Ruech)

To świetne przejście, zwłaszcza że tak trudne drogi nie padają łupem kobiet na Franken za często. Choć akurat Battle Cat zdążyły powtórzyć już dwie dziewczyny, pierwsza była Niemka Lena Herrmann, druga Szwedka Kajsa Rosén. Gdyby obstawiać, która z kobiet pokona jako pierwsza na frankenurajskie 11, Angela Eiter byłaby pewnie jedną z faworytek…

Eiter to ścisła czołówka wspinania. Ba, to autorka najlepszego i najbardziej spektakularnego przejścia sportowego wśród kobiet. Jesienią ubiegłego roku poprowadziła La Planta de Shiva 9b Adama Ondry w Villanueva del Rosario. Długa na 45 metrów linia (powtórzona jeszcze przez austriackiego mocarza Jakoba Schuberta), wyznaczyła granicę trudności pokonywanych przez kobiety. Pytanie, czy któraś z pań będzie miała na tyle determinacji i umiejętności, żeby w najbliższym czasie wyrównać rekordowe przejście Austriaczki.

Angela Eiter ma wspaniałe osiągnięcia, nie tylko w skałach. Przed laty była trzykrotną liderką Pucharu Świata i cztery razy zdobyła złoto na mistrzostwach świata. Była pierwszą, która odebrała w 2006 roku nagrodę La Sportiva Competition Award (Arco Rock Legends) za sukcesy na panelu. Po zakończeniu kariery zawodniczej postawiła na skały, gdzie poprowadziła wiele bardzo trudnych dróg. Obok wspomnianej La Planta de Shiva ma między innymi kilka dróg 9a, w tym – Hades i Big Hammer.

Brunka
źródło: FB Angeli Eiter
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum