12 czerwca 2018 06:58

Andrzej Bargiel uderzy na K2 po raz drugi!

Andrzej Bargiel wyruszy niedługo na kolejne spotkanie z K2. Ma zamiar dokończyć swój projekt K2 Ski Challenge, który zakłada pierwszy w historii pełny zjazd na nartach z drugiego najwyższego szczytu się ziemi – K2 (8611 m).

Andrzej Bargiel w zeszłym roku na stokach K2 (fot. Marcin Kin / #K2 Ski Challange)

Gdy w zeszłym roku Andrzej Bargiel próbował wspiąć się na K2, aby zjechać na nartach od szczytu do podstawy ściany, bacznie śledziliśmy jego poczynania. Współpracował wtedy z polskimi himalaistami szukającymi optymalnej drogi na zimową próbę zdobycia góry. Niestety pomimo połączenia sił, żadna z wypraw nie zdołała osiągnąć szczytu.

Pomimo wielu prób narciarskich do tej pory nikomu nie udało się zjechać z K2 w całości, tzn. bez odpinania nart, od samego szczytu do podstawy ściany. Przed Andrzejem Bargielem stoi zatem olbrzymie wyzwanie. Co prawda w jego narciarskim résumé nie brakuje wyjątkowych wyczynów, to jednak zjazd z K2 byłby z pewnością “wisienką na torcie”.

Andrzej Bargiel pod K2 (fot. Marcin Kin)

W tym roku Andrzej planuje nieco zmodyfikować swoją taktykę. Jak wstępnie informuje:

Na początek planuję zdobyć i zjechać na nartach z Gaszerbrum II. Najniższy ośmiotysięcznik w Karakorum, jest bardziej dostępny i zarazem łatwiejszy technicznie, w stosunku do K2, dzięki czemu cała ekipa Sunt Leones będzie mogła się skutecznie zaaklimatyzować, co jest podstawą w działaniu w górach najwyższych.

Więcej szczegółów na temat wyprawy Andrzeja Bargiela na K2 poznamy po konferencji prasowej.

Michał Gurgul
źródło: andrzejbargiel.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Powodzenia ! [5]
    Wysokości i złojenia na pełnym furkocie !

    13-06-2018
    Troskliwy_Miś