11 czerwca 2018 10:02

Adam Mach dokłada do kolekcji “Acapulco Extension” VI.8

Na początku czerwca Adam Mach popisał się jednym z najlepszych prowadzeń w polskich skałach. W Mamutowej padło trzecie przejście Stali Mielec VI.8+. Tydzień później dołożył kolejny jaskiniowy ekstrem – Acapulco Extension VI.8.

Adam Mach na “Sprawie honoru” – fragment “Mechaniki…” , 2015 rok (fot. Kamil Żmija / zycienazapasie.blogspot.com)

Po zmianach, jakie dotknęły Mamutową, za największe wyzwania podkrakowskiej jaskini uchodziły właśnie Stal Mielec (poprowadzony w nowej wersji po raz pierwszy przez Piotrka Schaba, później powtórzony przez Mateusza Haładaja i ostatnio Adama) i właśnie Acapulco.

Pierwszym, który połączył w ciągu 50 przechwytów Acapulco Extension (kombinacja Mechaniki pręta cienkiegoTańca pająka Las Vegas Parano) był trzy lata temu Adrian Chmiała. Powstał prawdopodobnie najtrudniejszy wówczas pasaż pod Krakowem (Stal Mielec zrobiony został rok później). Przy Acapulco pojawiła się cyfra VI.8, ale sam autor uznał, że droga jest w jego odczuciu bardziej wymagająca niż np. Sprawa honoru (także VI.8). Znaczące były też słowa Mateusza Haładaja: „Miło było asekurować Adriana na przejściu, padło potencjalnie najtrudniejsze przejście w Polsce. Klasa!”.

Z kolei Adam Mach napisał w komentarzu do przejścia:

Prawdopodobnie druga najtrudniejsza droga w Polsce.

Adam poskładał właściwie wszystkie najważniejsze części układanki Jaskini Mamutowej, te cenione na minimum VI.8. Ma za sobą Sprawę honoru, Capoeirę, Stal Mielec i teraz Acapulco Extension.

Brunka
źródło: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    9a again by Adam Mach [1]
    A tymczasem na 8a.nu: Adam Mach has done his third…

    25-06-2018
    lwzz