26 maja 2018 18:14

Za nami pilotażowa edycja festiwalu Getaway

W ubiegły weekend w Poznaniu zakończyła się pilotażowa edycja festiwalu GETAWAY. Jest to impreza przeznaczona dla ludzi aktywnych, pasjonatów sportów mniej lub bardziej ekstremalnych, a przede wszystkim miłośników natury i spędzania czasu na jej łonie.

Getaway 2018

Nie ma wątpliwości co do tego, że GETAWAY – pierwszy w Polsce festiwal o tematyce szeroko pojętego outdooru, jest nam potrzebny. Wydaje się też, że szczególnie miasto Poznań potrzebowało wydarzenia tego typu. Udowodniła to pilotażowa edycja GETAWAY. Pomimo olbrzymiej konkurencji ze strony innych imprez odbywających się w ten sam weekend oraz brak zaplecza w postaci historii wcześniejszych edycji, frekwencja dopisała.

Jednak wielu uczestników imprezy przyciągnęły do Poznania ciekawe i inspirujące prelekcje. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in.: Krzysztof Wielicki – jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, kierownik Narodowej Wyprawy Zimowej na K2, Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Katarzyna Biernacka – fotografka, grotołazka, Sebastian Kawa – jedyny człowiek na świecie, który przeleciał szybowcem nad Himalajami, Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka, fotografka, Janusz Gołąb – himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, Wojciech Grzesiok – wspinacz, biegacz ultra, podróżnik, Marcin Tomaszewski – członek Kadry Narodowej Polski w alpinizmie wysokogórskim oraz Krzysztof Starnawski – jeden z najlepszych nurków na świecie, rekordzista świata.

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim i Januszem Gołąbem

Ponadto wieczory umilały projekcje filmów przedstawiające wyjątkowe historie z całego świata. Przez ekran przewinęły się produkcje takie jak: „Mama” w reż. Wojciecha Kozakiewicza, „Last Honey Hunter” w reż. Bena Knighta, „Huayhuash” w reż. Joey’a Schuslera, „Maidentrip” w reż. Jilliana Schlesingera, „Dodo’s Delight” w reż. Seana Villanueva-O’Driscolla, Josha Lowella, Nicka Rosena, Petera Mortimera, „Into Twin Galaxies” w reż. Jochena Schmolla czy „Denali’s Raven” w reż. Renana Ozturka.

Uczestnicy festiwalu wydają się bardzo zadowoleni, podobnie jak organizatorzy, którzy są zaskoczeni tak pozytywnym odbiorem festiwalu i sukcesem pierwszej edycji. W związku z tym możemy spodziewać się, że GETAWAY ponownie zagości w Poznaniu – do zobaczenia za rok!

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie: getawayfestival.pl oraz profilu facebookowym.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum