2 maja 2018 12:27

Sylwia Buczek zalicza udany dzień na Frankenjurze – „Intercooler” 11-/8c!

Świetna wiadomość dotarła do nas z Frankenjury, gdzie majówkę spędza Sylwia Buczek. Nasza specjalistka od boulderingu po raz kolejny potwierdza, że wypracowana w ten sposób moc przekłada się na dłuższe pasaże. Tym razem Sylwia poprowadziła ekstrem Intercooler 8c. To druga „ósemka c” w jej dorobku!

Sylwia Buczek na drodze „Intercooler” 11-/8c (fot. Hannes Kutza)

Ale oddajmy głos Sylwii:

29 kwietnia udało mi się przejść „Intercoolera” na Frankenjurze (Kalte Wand) – jest to moje drugie 8c w tym rejonie. Droga była dla mnie dość wymagająca i kosztowała mnie więcej pracy niż wytrzymałościowe „Odd Fellows” (moje pierwsze 8c).

„Intrecooler” to bardzo krótka droga z bardzo wymagającym baldem, który składa się z 15 siłowych i trochę koordynacyjnych ruchów. Wyceniłabym je na 8A lub 8A+.

Sylwia Buczek na drodze „Intercooler” 11-/8c (fot. Hannes Kutza)

Już w zeszłym roku miałam dość dobre próby na drodze, ale dopiero po zimie i porządnym, 3-tygodniowym rozwspinaniu we Francji, udało mi się skleić całość. Przejście tej drogi motywuje mnie do dalszej pracy nad trudnymi drogi :-)

„Intercooler” padł w pierwszej wstawce dnia, więc nie marnując okazji, wspięłam się jeszcze na drogę biegnącą tuż obok: Starkstrom 8a+ (10-). To był bardzo udany dzień!

Dziękuję za wsparcie: Black Diamond, Five Ten Deutschland, Schluesselstelle-Jung‘s Boulderhalle.

Sylwia Buczek „Starkstrom” 10-/8a+ (fot. Hannesz Kutza)

Gratulujemy i życzymy powodzenia z dalszej pracy nad trudnymi drogami!

Tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda wspinanie na Intercoolerze w wykonaniu Christopha Völkera:
Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum