28 maja 2018 07:22

Sprinterskie złoto dla Natalii Kałuckiej w Mistrzostwach Europy Juniorów w Imst

W Mistrzostwach Europy Juniorów w Imst (26-27 maja) nasze zawodniczki zdobyły wczoraj dwa medale w czasówkach, oba trafiły do sióstr Kałuckich – po złoto pobiegła Natalia, po brąz Aleksandra.

Mistrzostwa Europy Imst 2018 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Natalia Kałucka, walcząca w grupie Juniorek A, przywiozła z Austrii złoty medal. Finałowy bieg wygrała z Rosjanką Poliną Kulaginą (czasem 8.72 do 10.63). W tej samej grupie 3. miejsce zajęła Aleksandra Kałucka.

Pozostali nasi sprinterzy poza strefą medalową. W niedzielę na ścianie w Imst zaprezentowali się nie tylko specjaliści od biegów. Na czas wystartowała między innymi Ida Kupś, która w sobotę jako jedyna z polskiej ekipy dostała się do finału w konkurencji prowadzenie. Na trasie sprinterskiej była 17.