23 maja 2018 14:30

Spotkanie z Bartkiem Dobrochem, autorem biografii Artura Hajzera. Już 25 maja w Krakowie

Niedawno nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka “Artur Hajzer. Droga Słonia” autorstwa Bartka Dobrocha. To biografia polskiego himalaisty, twórcy programu Polski Himalaizmu Zimowy. Już wkrótce w Krakowie spotkanie z autorem książki.

Krakowska premiera będzie miała miejsce w najbliższy piątek 25 maja o godzinie 18:00 w Bona – książka i kawa przy ulicy Kanoniczej 11. Premierze towarzyszyć będzie spotkanie z Bartkiem Dobrochem, a rozmawiać z nim będzie Łukasz Wojtusik. Wstęp wolny!

O książce i jego bohaterze

To opowieść o pasji, ogromnym poświęceniu i walce nie tylko z własnymi słabościami. Dobroch zadbał o każdy szczegół, rzetelnie i skrupulatnie opisując życie “człowieka od gór”, który mocno stał na ziemi.

 Wojciech Jagielski 

Artur był młody duchem, ciągle na czasie. Jakby nigdy się nie starzał. Był przyjacielem, nauczycielem,, sportowcem, kierownikiem wypraw i – wreszcie – menadżerem. Czułem się z nim bardzo związany.

Adam Bielecki

***

Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowiem i życiem kolegów. Sylwetkę Artura Hajzera Janusz Kurczab przybliżył w tekście: Artur Hajzer (1962-2013).

Bartek Dobroch to dziennikarz, podróżnik, reporter od 2002 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Laureat kilku nagród dziennikarskich za cykl tekstów o tragedii na Broad Peaku w 2013 roku, nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei”, nominowany do Grand Press. Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski, miłośnik narciarstwa i alpinizmu. Współautor bestsellera „Broad Peak. Niebo i piekło”.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum