Relacje na żywo z Tai’an. Już o 8.30 finałowe biegi, o 10.45 finał boulderowy

Trwa Puchar Świata w Tai’an. Za nami półfinały w boulderingu, przed nami transmitowane na żywo finały. Boulderowcy wyjdą na deski o 10.45 naszego czasu, ale wcześniej finałowe biegi rozegrają sprinterzy – to już o 8.30.

PŚ w Tai’an 2018 (fot. IFSC)

Z dziewięciu Japończyków w półfinale do pierwszej szóstki dostało się dwóch – zwycięzca z ubiegłego tygodnia Kokoro Fujii (z najlepszym zestawem przystawek) i Rei Sugimoto. Walczyć o podium będą też między innymi Słoweniec Jernej Kruder i Koreańczyk Jongwon Chon. Tym razem poza finałem dwóch czołowych zawodników, Japończyk Tomoa Narasaki i lider rosyjskiej kadry Aleksiej Rubcow (dodajmy, że w pierwszej dziesiątce było bardzo ciasno).

Z kolei wśród kobiet na czele stawki przed głównym rozdaniem dwie Japonki – Akiyo Noguchi (ma ogromną szansę powtórzyć sukces sprzed tygodnia) i Miho Nonaka. O złoto powalczą też między innymi Serbka Stasa Gejo i Francuzka Fanny Gibert.

***

Zanim uczta boulderowa, decydujące biegi rozegrają sprinterzy. W 1/8 finału zobaczymy Anię Brożek. Początek już o godzinie 8.30:

A potem:

Pełne składy finalistów na stronie IFSC.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum