13 maja 2018 19:02

PŚ w Tai’an. W sprintach najszybsi Francuzi, na boulderach triumf japońsko-izraelski

Niewiele brakowało, by cieszyć się z medalu polskiej sprinterki. W Tai’an Ania Brożek zajęła 4. miejsce. W małym finale uległa Aries Susanti Rahayu z Indonezji. Najlepsza na ścianie była dziś Francuzka Anouck Jaubert, która czasem 7.62 do 7.74 wyprzedziła drugą z super szybkich Indonezyjek Sari Agustinę. Edyta Ropek zajęła 17. miejsce.

Najszybsze zawodniczki w Tai’an (fot. IFSC)

Męskie biegi w Chinach to także triumf francuskich barw. Wygrał Bassa Mawem z czasem 5.58, ale w czołówce znów pojawił się zawodnik indonezyjski. Srebro trafiło do Sabri Sabri (5.75). Marcin Dzieński zajął 21. pozycję.

***

Z kolei na najwyższym stopniu podium w boulderach tym razem Japonka i Izraelczyk – w Tai’an wygrali Akiyo Noguchi i Alex Khazanov.

Akiyo Noguchi i Miho Nonaka nie miały sobie równych w dzisiejszym finale. Obie sięgnęły topowego chwytu na czterech przystawkach, ale mniejszej ilości prób potrzebowała Noguchi. To drugie zwycięstwo z rzędu japońskiej mistrzyni, która po czterech edycjach PŚ przewodzi w rankingu.

6. Kyra Condie 0T3z 0 5

Akiyo Noguchi zgarnia drugioe złoto z rzędu (fot. IFSC)

Wśród mężczyzn niespodziewanie o złoto z sukcesem zawalczył Alex Khazanov. Choć trzeba dodać, że Izraelczyk to niezły wspinacz, pisaliśmy o nim między innymi przy okazji przejścia Underground 9a w Arco i sukcesu w Lidzie Boulderowej Izraela. Tylko jemu udało się zatopować trzy razy. Wyprzedził świetnie dysponowanych w tym sezonie Słoweńców, Jerneja Krudera i Gregora Vezonika.