18 maja 2018 09:32

Podglądamy Edu Marina w czasie pracy… “Walhalla” – futurystyczny projekt w Getu

Dolina Getu w Chinach to przepiękne miejsce. To tu odbył się przed siedmiu laty Petzl RocTrip i to tu gościła wspinaczkowa śmietanka. W jaskini Chuanshang Dani Andrada otworzył wówczas ponad 200-metrową Corazón de Ensueño 8c. Ale kto wie, czy w tym sezonie nie powstanie dużo bardziej spektakularna linia, a pracuje nad nią Edu Marin

Edu Marin na swoim niesamowitym projekcie “Walhalla” (fot. Esteban Lahoz)

Podglądamy Hiszpana w czasie pracy, bo warto :). Edu Marin szykuje w Getu coś absolutnie wyjątkowego. Już wiadomo, że będzie to wielka droga i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. 380 metrów pokonujące fantastyczny Wielki Łuk, najtrudniejszy odcinek sięgać będzie trudnościami najprawdopodobniej stopnia 9a. Edu, który wytyczył linię od dołu, mówi o niej tak:

Nigdy wcześniej nie próbowałem sobie nawet wyobrazić wielowyciągówki tego kalibru, wspinania godzinami w dachu… Czasami miałem wrażenie, że to nigdy się nie skończy, że zagubiłem się gdzieś w morzu skał. Obliczyłem, że mam do przewspinania ponad 250 metrów w samym dachu, prawdziwe szaleństwo.

Wspinanie w 3D i oczywiście ekstremalnie siłowe. Kilka wyciągów 8c, 8c+ i prawdopodobnie 9a(…)

Wiadomo więc, że – jeśli się uda – powstanie ekstremalnie trudna i wyjątkowa droga. Jak zapewnia autor: piękna, futurystyczna, świetnej jakości. Nazywać się będzie Valhalla (notabene tak nazwał jedną ze swoich „dziewiątek” we Flatanger Adam Ondra).

Podglądamy Hiszpana w akcji (za kamerą Esteban Lahoz):

Dodajmy, że projekt to zupełnie niezależna linia, nie pokrywa się z żadną istniejącą drogą…

Brunka
źródło: profil FB Edu Marina

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum