KS Korona Kraków w Triglav The Rock Ljubljana 2018

W Pucharze Świata krótka przerwa, za to w Słowenii w miniony weekend rozegrano zawody Triglav The Rock Ljubljana. Impreza była świetnie obsadzona, z czołowymi nazwiskami na listach startowych i pokaźnymi finansowymi premiami. Do Lublany wybrała się też trójka naszych mocnych zawodników, wszyscy z klubu KS Korona. I są powody do zadowolenia :).

W świetnie obsadzonych Troglav The Rock Ljubljana startowali też Polacy (fot. arch. Ida Kupś)

***

Zawody w Lublanie były imprezą otwartą. Szansę powspinania się po klasowych przystawkach, dodatkowo w świetnym towarzystwie, wykorzystała ekipa KS Korona Kraków w składzie Ida Kupś, Piotrek SchabMaciek Dobrzański. Dla Idy i Maćka była to też świetna okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się edycjami PŚ. Jak mówią:

Czterogodzinna formuła eliminacji dała nam mocno popalić, ale jednocześnie pokazała wszystkie słabe strony i niedociągnięcia, nad którymi powinniśmy pracować na ostatnich treningach przed wylotem do Hachioji i Vail (zawody w Japonii już 2 czerwca – przyp. red.).

W półfinałach niestety nie udało nam się pokazać wszystkiego na co nas stać ze względu znikającą z prędkością światła skórę, ale i tak każdą wstawkę oddawaliśmy na 100%! Najlepiej poradził sobie Piotrek ostatecznie plasując się na 10. miejscu, co jest nie lada wyczynem biorąc pod uwagę nazwiska pojawiające się na listach startowych.

Sam Piotrek też jest usatysfakcjonowany :). Na profilu FB napisał „Jako że współczesny bouldering wciąż pozostaje dla mnie zagadką, wczorajszy start traktuje jako jeden z najlepszych w życiu”.

https://www.instagram.com/p/BjAnhpvjzsW/?hl=pl&taken-by=piotr_schab

Dobrze spisali się także Ida Kupś (17. miejsce) i Maciek Dobrzański (21. miejsce). Całej trójce gratulujemy i trzymamy kciuki za udane starty Idy i Maćka w najbliższych Pucharach Świata!

https://www.instagram.com/p/BjAvlJEDxHJ/?hl=pl&taken-by=idakups

Na koniec jeszcze kilka słów podsumowania od naszych zawodników:

Finały okazały się kombinacją świetnego settingu, zaangażowanej publiki i niesamowitego wspinania w wykonaniu gwiazd światowego formatu. Nic więc dziwnego, że było to jedno z bardziej udanych widowisk, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Podsumowując, zawody były znakomitą okazją do porównania się najlepszymi w trochę mniej „oficjalnych” okolicznościach, a do Krakowa wracamy bardzo zmotywowani i nie możemy doczekać się następnej edycji!

***

A propos wspomnianych rasowych boulderowców startujących w Słowenii. Triglav The Rock Ljubljana to wspinaczkowy spektakl w wykonaniu pucharowej czołówki z finałem rozegranym na Placu Kongresowym w Lublanie. Wśród dziewczyn wygrała Janja Garnbret (no cóż, chyba nikt z gospodarzy nie wyobrażał sobie innej zawodniczki na najwyższym podium) przed Serbką Stasą Gejo.

Faworytka gospodarzy, Janja Garnbret (fot. BoBo / rtvslo.si)

Męski finał należał do Niemca Jana Hojera. Tuż za nim uplasował się świetnie startujący w tym sezonie w Pucharze Świata Słoweniec Jernej Kruder. A poniżej komplet wyników finałowych.

Brunka
źródło: therockljubljana.com, info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum