IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal. 30 czerwca start!

IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal odbędzie się w dniach 30.06 – 01.07. br. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie potrwa dwa dni, a organizatorzy przygotowali szereg nowych atrakcji.

IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal

IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal

6 stref tematycznych

Od 4 lat na kieleckiej Kadzielni Fundacja WLK4 przygotowuje pierwszy w Polsce festiwal sportów ekstremalnych dla amatorów. W przestrzeni byłego kamieniołomu organizatorzy zaplanowali 6 stref aktywności: strefa sportów górskich, sportów miejskich, freestyle, slackline, przestrzeń dla dzieci – KSF Kids oraz strefę chillout z punktami gastronomicznymi.

Hamaki są wysoko na IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal

Hamaki są wysoko na IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal

Kilkanaście aktywności

Uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z kilkunastu rodzajów aktywności pod okiem instruktorów, podziwiać pokazy mistrzów oraz obserwować uczestników kilku zawodów, które odbędą się podczas festiwalu (m.in. downhill, trickline). Oprócz warsztatów longboardowych i trickboardowych uczestnicy będą mogli skorzystać z przejażdżki… kajakiem.

Na IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal króluje freestyle

Na IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal króluje freestyle

Ekstremalne propozycje

Specjalne atrakcje przygotowano dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy będą mogli m.in. skorzystać z kilku highlinów (lin do chodzenia zawieszonych na wysokości kilkudziesięciu metrów) oraz wejść na hamaki zawieszone na wysokości 40 metrów. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się także zawody urban climbing, podczas których uczestnicy będą się wspinać na kilka kieleckich budynków. W tym roku na festiwalu pojawi się także widokowa tyrolka o długości ponad 300 metrów.

Slackline na Kadzielni

Slackline na Kadzielni

KSF muzyka

Dodatkowo organizatorzy zaplanowali muzyczną część festiwalu, która rozpocznie się wieczorem pierwszego dnia wydarzenia. Jedną z atrakcji będzie koncert zespołu Terrific Sunday na specjalnie przygotowanej przestrzeni w niecce kamieniołomu.

Chillout i dobra zabawa, czyli IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal króluje freestyle

Chillout i dobra zabawa, czyli IV edycja Kadzielnia Sport Festiwal króluje freestyle

Wstęp

Wstęp na festiwal jest płatny, bilet jednodniowy kosztuje 20 zł, dwudniowy karnet 30 zł. W ramach biletów uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z większości atrakcji i udział a koncercie. Dodatkowo płatny będzie zjazd na tyrolce i wejście na ekstremalne hamaki. Bilety już dostępne na www.kadzielniasportfestiwal.pl.

Organizatorzy

Organizatorem Kadzielnia Sport Festiwal jest Fundacja WLK4, współorganizatorem Miasto Kielce.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum