“Integrowanie przez Wspinanie 2018” – goście

W dniach 25-27 maja w Dolinie Będkowskiej odbędzie się “Integrowanie przez Wspinanie”. Jednym z najlepszych motywatorów do rozwoju jest wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. A co jeśli tym kolegą zostanie legenda wspinaczki? Wtedy progres robi się sam!

Na tegorocznej edycji “Integrowania przez Wspinanie” będziemy mogli spotkać wielu znanych wspinaczy, którzy przyjadą podzielić się z nami swoim doświadczeniem, opowiedzieć o swoich przygodach i spędzić z nami miło czas przy wieczornych ogniskach.

Karolina Ośka i Michał Czech na szczycie El Capitana po zrobieniu Freeridera

Karolina Ośka i Michał Czech na szczycie El Capitana po zrobieniu Freeridera (fot. M. Czech)

***

Przedstawiamy wam naszych gości:

Krzysztof Wielicki

Wybitny himalaista, kierownik wielu wypraw, między innymi tegorocznej zimowej narodowej wyprawy na K2. Piąty człowiek na świecie, któremu udało skompletować się koronę Himalajów i Karakorum. Na wiele ośmiotysięczników wszedł solo, był także pierwszą osobą, która postawiła zimą stopę na takich szczytach jak Mount Everest, Kanczendzonga i Lhotse.

Przyjedzie do nas, aby podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w górach wysokich. Opowie o ogromnym trudzie i wielkiej satysfakcji ze zdobywania najwyższych szczytów świata.

Kacper Tekieli

Wspinacz wysokogórski. Ma na koncie wiele dróg w Tatrach, Alpach, Himalajach i górach USA, głównie zimą. Część z nich pokonał solo. W niecałe 5 godzin wbiegł na Elbrus. Brał udział w wyprawach na Makalu (8463 m n.p.m.) i Broad Peak Middle(8016 m n.p.m.), w ramach programu “Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”.

Jest instruktorem wspinaczki sportowej i podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem i prawdziwą pasją do wspinania na najwyższym poziomie.

Kinga Ociepka i Wojtek Kozakiewicz (Mama)

Kinga jest jedną z najważniejszych postaci polskiego środowiska wspinaczkowego z ostatnich dwóch dekad. Wiele razy stawała na podium Pucharu Polski w prowadzeniu i boulderingu. Do jej największych osiągnięć możemy zaliczyć dwukrotne Mistrzostwo Świata w prowadzeniu. W skałach ma na swoim koncie między innymi Sprawę honoru VI.8.

Wojtek to doświadczony i znany twórca filmów outdoorowych. W wyjątkowy sposób portretuje światowej sławy wspinaczy, a jego filmy są licznie nagradzane na festiwalach.

Na “Integrowaniu Przez Wspinanie” obejrzymy najnowszy film “Mama”, którego główną bohaterką jest Kinga. Opowiada on o niesamowitym wyzwaniu łączenia wspinaczki na najwyższym światowym poziomie z wychowywaniem dwójki dzieci.

Jacek Matuszek, Łukasz Dudek – Alpine Wall Tour

Wspinacze sportowi, alpiniści. Prowadzą razem projekt Alpine Wall Tour, w ramach którego pokonują najbardziej wymagające wielowyciągowe drogi.

Karolina Ośka, Michał Czech

Ten zespół w zeszłym sezonie dokonał drugiego w historii klasycznego przejścia drogi Freerider na El Capitanie. Linia ta jest wyceniona na 5.13a i dzieli się na 33 wyciągi. Zarówno Karolina, jak i Michał są znanymi wspinaczami sportowymi o dużych osiągnięciach.

Chętnie posłuchamy, jak to jest wspinać się w legendarnych Yosemitach.

Holimedica

Beata i Łukasz Kaczmarkowie to dobrze znani w środowisku wspinaczy specjaliści od fizjoterapii. Kontuzje specyficzne dla tego sportu nie mają dla nich żadnych tajemnic. W 2015 roku wydali książkę “Trening uzupełniający dla wspinaczy i nie tylko”, która powinna pojawić się na półce w biblioteczce każdego szanującego się łojanta.

Poprowadzą dla nas warsztaty z treningu uzupełniającego, żeby nasze mięśnie i stawy nie były przeciążone od zapinania na krawądkach i szalonych bań z wyjazdem nóg.

Wszystkie informacje oraz szczegółowy program imprezy na www.ipw.info.pl.

Paweł Zieliński

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum