17 maja 2018 10:00

Już za kilka dni rozpoczyna się festiwal outdoorowy GETAWAY. Będzie też wspinaczkowo

Już w najbliższy piątek 18 maja miasto Poznań wypełnią kolorowe tłumy entuzjastów sportów górskich i aktywności na świeżym powietrzu. Odbędzie się tam pierwszy w Polsce festiwal outdoorowy GETAWAY. Będą spotkania z ciekawymi gośćmi, warsztaty sportowe, filmy, będzie też możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Wśród gości festiwalu będą także polscy wspinacze: Krzysztof Wielicki – jeden z najwybitniejszych himalaistów, kierownik Narodowej Wyprawy Zimowej na K2, Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum i Janusz Gołąb – himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I i Marcin Tomaszewski – członek Kadry Narodowej Polski w alpinizmie wysokogórskim.

GETAWAY to również kino outdoorowe i podróżnicze. Wśród tytułów znajdziemy uznane i uhonorowane nagrodami w Polsce i na świecie produkcje, takie jak m.in. „Mama” w reż. Wojciecha Kozakiewicza, „Last Honey Hunter” w reż. Bena Knighta, „Huayhuash” w reż. Joey’a Schuslera, „Maidentrip” w reż. Jilliana Schlesingera, „Dodo’s Delight” w reż. Seana Villanueva-O’Driscolla, Josha Lowella, Nicka Rosena, Petera Mortimera, „Into Twin Galaxies” w reż. Jochena Schmolla czy „Denali’s Raven” w reż. Renana Ozturka.

W programie festiwalu znajdą się m.in. warsztaty wspinaczkowe i technik jaskiniowych, medycyny podróży, fotografii outdoorowej oraz montażu filmów outdoorowych. Będzie można także spróbować swoich sił podczas spływu kajakowego Wartą, biegu na orientację, jogi na SUPach oraz zasmakować noclegu pod gołym niebem, na jedynym w swoim rodzaju campingu w centrum Poznania.

Nie zabraknie również aktywności dla najmłodszych – organizatorzy zaplanowali dla dzieci festiwalowe przedszkole oraz liczne warsztaty. GETAWAY to również strefa EXPO, w ramach której będzie można zaopatrzyć się w najnowszy sprzęt outdoorowy na kolejne wspaniałe przygody.

„Inspirująco o outdoorze i w outdoorze” – to motto GETAWAY, pierwszej edycji festiwalu outdoorowego, który odbędzie się w dniach od 18 do 20 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, nie może Was tam zabraknąć!

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: getawayfestival.pl oraz facebookowym profilu.

Informacja prasowa

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum