13 maja 2018 08:15

Do Valle di Daone na GraMitico 2018

Co prawda słynne Melloblocco „powędrowało” w tym roku do Szwajcarii – gościny udzieliło Cresciano i Lugano, ale Włosi mają jeszcze jedną imprezę w zanadrzu. W tym roku wraca GraMitico, rok temu meeting został odwołany z powodu złej pogody.

GraMitico to, podobnie jak Melloblocco, towarzyski meeting boulderowy. Rozgrywany jest w Valle di Daone (Trentino), w tym roku w dniach 9-10 czerwca. Będzie więc znów niecodzienna okazja do powspinania się na granitowych kamykach i do tego w towarzystwie tuzów sportowego wspinania.

W Valle di Daone swoją obecność zapowiedział sam Adam Ondra. Czech jest zresztą częstym gościem we Włoszech, to właśnie tu (dokładnie w Riva del Garda) w lutym br. odbyła się premiera filmu „Silence”. Ci, którzy nie zdążyli obejrzeć albo chcą zobaczyć raz jeszcze Ondrę w akcji na najtrudniejszej drodze świata (przypomnijmy – 9c) i posłuchać przy tym komentarza na żywo, będą mieć taką szansę właśnie podczas GraMitico.

Obok Adama Ondry w Valle di Daone pojawi się Stefano Ghisolfi, chyba najmocniejszy obecnie włoski wspinacz “od liny”. To w końcu on podarował swoim rodakom pierwsze 9b w kraju – Lapsus w rejonie Andonno. Niedawno działał wspólnie z Alexandrem Megosem i Chrisem Sharmą na Perfecto Mundo 9b+ w Margalefie. Pierwsze przejście wpadło do kieszeni Niemca, ale jeśli by typować wspinacza, który powtórzy hiszpański ekstrem, to na pewno Włoch jest jednym z najpoważniejszych kandydatów.

Tak więc dla podróżujących w czerwcu po Trentino gratka w postaci GraMitico, a tymczasem w Polsce w najbliższym czasie szykują się dwie towarzyskie imprezy z liną – IX Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego w Dol. Kobylańskiej to już 19 maja i Integrowanie przez Wspinanie w sąsiedniej Dol. Będkowskiej w dniach 25-27 maja.

Więcej o włoskiej imprezie GraMitico na: www.valdaonexperience.it profilu FB.

Brunka
źródło: planetmountain.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum