Czerwcowe imprezy plenerowe…

Weekend 9-10 czerwca zapowiada się iście gorący. Do Łutowca już w piątek 8 czerwca przyjadą uczestnicy kolejnej edycji “La Jura Jura” (szerzej o imprezie pisaliśmy TUTAJ).

***

Tymczasem w Hucisku odbędą się VIII Otwarte Dni Wspinania, organizowane przez Fundację Górskiej ECHO we współpracy z kompleksem „Małe Dolomity”, Portalem Górskim i Magazynem n.p.m.

Jak pisze organizator:

Motywem przewodnim imprezy będą „Góry Kobiet”, a wiąże się z tym lista zaproszonych prelegentek. Wśród nich zaprezentują się: Tamara Lunger, Anna Czerwińska, Kinga Ociepka – GrzegulskaMaja Rudka oraz Aleksandra Dzik.

Poza prelekcjami nie zabraknie tradycyjnie warsztatów, w tym warsztatów wspinaczkowych, spotkania z fotografem Kubą Krawczykiem czy z ekspertami z Formy na szczyt.

Będzie można także posłuchać prelekcji przewodników PSPW IVBV Ludwika Wilczyńskiego i Ryszarda Gajewskiego, którzy będą wspominać postać Macieja Berbeki. O swoich zmaganiach z legendarną górą Noshaq opowiedzą Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski – laureaci ubiegłorocznego konkursu „Łap (za)dyszkę 2017”.

W sobotę odbędzie się także IV edycja jurajskiego biegu terenowego JUR(a)UN. Trasa rywalizacji przebiega na dystansie około 10 kilometrów w pięknych okolicznościach przyrody. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. IV edycja biegu głównego, to również kolejna edycja Biegu Małego Echozaura przeznaczonego dla dzieci. Na wszystkich uczestników biegu, poza pakietami startowymi, czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale.

Więcej na:

***

A 9 czerwca dodatkowo wielkie wyzwanie dla biegaczy górskich, czyli wyścig na trasach Ultramaratonu Babia Góra – to jedna z najbardziej wymagających imprez biegowych w Polsce. Więcej o Ultramaratonie TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum