7 maja 2018 08:29

Biegi w Chongqing w barwach indonezyjsko – rosyjskich

W Chongqing, poza boulderowcami, o pucharowe punkty walczyli także sprinterzy. A najszybciej finałowe drogi pokonali Rosjanin Dimitrij Timofiejew i Indonezyjka Aries Susanti Rahayu. Nasi zawodnicy na dalszych pozycjach.

Sprinty w Chongqing 2018 (fot. Forrest Liu)

W Chinach nasi biegacze wyraźnie poza czołową stawką. Mistrz świata i Europy Marcin Dzieński zajął 17. miejsce. Pierwszy przybiegł na metę Rosjanin Dimitrij Timofiejew (5.76), wyprzedzając w finale Aspara Jaelolo (6.83) z Indonezji – Jaelolo w ubiegłym sezonie już stawał na podium. Sprinty przed Igrzyskami szlifują także boulderowcy. Na wszechstronność stawiają, a jakże, Japończycy – Tomoa Narasaki był 33. na liście, zwycięzca boulderowych potyczek Kokoro Fujii 35. Lepszy od nich był Francuz Mickael Mawem – 28. miejsce.

Kto wie, czy Japończycy nie zdominują w przyszłości także sprintów… (fot. IFSC)

Także w damskiej stawce polskie sprinterki na dalszych miejscach – Klaudia Buczek 14. w rankingu, Ania Brożek 15., Edyta Ropek 23. A najwyżej w Chinach powiewała flaga Indonezji – złoto dla swojego kraju wywalczyła Aries Susanti Rahayu (7.51), druga była Elena Timofiejewa (9.01), trzecia znów Indonezyjka Puji Lestari. Mistrzyni małej formy Akiyo Noguchi na 33. miejscu.

Finały na czas – Chongqing 2018:

Powtórka z rozrywki, czyli znów bouldery plus sprinty i znów Chiny, już w najbliższy weekend (Tai’an, 12-13 maja).