9 maja 2018 22:31

Alexander Megos zrobił „Perfecto Mundo” 9b+!

Alexander Megos poprowadził Perfecto Mundo, słynny i oblegany projekt w Margalefie. To dopiero czwarta droga na świecie o wycenie 9b+, a młody Niemiec jej prowadzeniem dołączył do wielkiej dwójki: Adama Ondry i Chrisa Sharmy.

Alexander Megos na Perfecto Mundo 9b+, asekuruje Chris Sharma

Alexander Megos na Perfecto Mundo 9b+, asekuruje Chris Sharma

Perfecto Mundo biegnie w sektorze Finestras w Margalefie (Hiszpania). To projekt wymyślony i obity przez Chrisa Sharmę. Droga ma ponad 25 metrów długości i oferuje wiele dynamicznych ruchów w dużym przewieszeniu, praktycznie bez miejsc odpoczynkowych, o czym można się przekonać oglądając jedną prób Megosa na drodze (próba z 2 maja):

Amerykanin swoim zwyczajem zostawił projekt otwarty i w ostatnich miesiącach zmagali się z nim najlepsi: Stefano Ghisolfi, Alexander Megos oraz oczywiście sam Sharma.

https://www.instagram.com/p/BikRmNwH28F/?taken-by=alexandermegos

Megos prowadzeniem Perfecto Mundo dołączył do wielkiej dwójki: Adama Ondry i Chrisa Sharmy. Dotychczas tylko oni poprowadzili drogi o trudnościach 9b+.

Ondra ma ich na koncie trzy – ChangeLa Dura Dura, Vasil Vasil plus oczywiście jedną 9c (Silence). Sharma ma na koncie jedną 9b+ (La Dura Dura) oraz jedną 9b/b+ (El Bon Combat).

Mysza

Źródło: rocanbolt.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum