16 maja 2018 11:27

Adam Ondra otwiera pierwsze 9a+ w Rumunii – “Stone Butterfly” 

Ostatnio większość z nas spoglądała pewnie w stronę Margalefu (nic dziwnego, to właśnie tam toczyła się „walka” o pierwsze przejście super projektu Chrisa Sharmy Perfecto Mundo 9b+), tymczasem Adam Ondra postanowił zadbać o poziom wspinania w Rumunii, w coraz popularniejszym rejonie Băile Herculane. Efekt, jak się można było spodziewać, wyborny. W kraju pojawiły się pierwsze dziewiątkowe linie.

Adam Ondra na “Stone Butterfly” 9a+ (fot. Adi Margea)

Ta najtrudniejsza to Stone Butterfly biegnąca w sektorze Vanturatoarea (Waterfall), przy której Adam postawił 9a+. To projekt obity przez Austriaka Gerharda Hörhagera, bardzo atletyczny, po małych tufach i krawądkach (dojściowy odcinek w trudnościach 8c+ i boulderowy crux w okolicy 8A). Ondrze nie przeszkodziły nie najlepsze warunki, jak zawsze był w 100% zmotywowany. Na filmie poniżej Czech szybko i pewnie na Stone Butterfly:

Kilka dni wcześniej Ondra otworzył w Herculane, także w sektorze Vanturatoarea, inny ekstrem, zarazem pierwsze 9a w Rumunii. To długa na 35 metrów Black Cobra extension:

Wspinanie W Rumunii jeszcze zyska na wizycie Adam Ondry. Tym bardziej, że sam Czech zachwala jakość wspinania w Băile Herculane. Ściana sektora Vanturatoarea jest ponoć niesamowita…

Brunka
źródło: Fanatic Climbing

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum