15 maja 2018 07:20

21 maja w Warszawie odbędzie się premiera książki “Artur Hajzer. Droga Słonia”

Zapraszamy na premierę książki Bartka Dobrocha “Artur Hajzer. Droga Słonia” – pierwszej biografii legendy polskiego himalaizmu, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Premiera odbędzie się 21 maja o godz. 19:00 w Warszawie (ul. Czerska 8/10). W rozmowie o książce i Arturze Hajzerze udział wezmą: Bartek Dobroch, Martyna Wojciechowska, Janusz Majer i Jerzy Natkański. Spotkanie poprowadzi Tomasz Zimoch.

WSTĘP WOLNY, za pobranymi wcześniej wejściówkami.

Dzień wcześniej, 20 maja, biografia Artura Hajzera będzie miała prapremierę na Targach Książki w Warszawie!

Bartek Dobroch będzie gościem Strefy Kultury Górskiej, której współorganizatorem jest Górski Magazyn Sportowy – Góry.

Patronat nad książką objęli:

  • Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
  • Polski Związek Alpinizmu
  • Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera
  • Górski Magazyn Sportowy – Góry
  • Wspinanie.pl

***

Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowia i życia kolegów.

Autor wyruszył śladem Słonia do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. To właśnie tam Hajzer przekroczył himalajski rubikon. Biografia powstała dzięki wielogodzinnym rozmowom z jego rodziną i przyjaciółmi, partnerami wspinaczkowymi i biznesowymi, podopiecznymi i krytykami programu Polski Himalaizm Zimowy, sławami himalaizmu i wspierającymi ich Szerpami.

Bartek Dobroch – dziennikarz, podróżnik, reporter od 2002 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Laureat kilku nagród dziennikarskich za cykl tekstów o tragedii na Broad Peaku w 2013 roku, nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei”, nominowany do Grand Press. Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski, miłośnik narciarstwa i alpinizmu. Współautor bestsellera “Broad Peak. Niebo i piekło”. Przez ostatnie trzy lata pracował nad biografią Artura Hajzera.

***

Organizatorami spotkania sa: Wydawnictwo Znak i Gazeta Wyborcza

Patronami książki są: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki Polski Związek AlpinizmuPolski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura HajzeraGóry – Górski Magazyn Sportowywspinanie.pl.

 

Informacja prasowa

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum