9 kwietnia 2018 11:43

Zmarł Paweł Józefowicz

Tydzień temu dotarła do nas tragiczna informacja o śmierci naszego kolegi klubowego, Pawła Józefowicza. Jego pogrzeb odbędzie się 12 kwietnia na Wólce Węglowej.

Paweł Józefowicz

Paweł był przez wiele lat aktywnym klubowiczem i wspinaczem. Działał zarówno latem, jak i zimą – w Tatrach, Alpach, Norwegii. Blisko 30 lat temu brał udział w wyprawie, której celem było zdobycie dziewiczego sześciotysięcznika w Himalajach. Wraz z Darkiem Załuskim dokonał tego w stylu alpejskim i był pierwszym człowiekiem na szczycie Hagshu (6515 m). Jego wspomnienie z tej wspinaczki możecie przeczytać tutaj.

Hagshu (fot. arch. Paweł Józefowicz)

Paweł udzielał się w Klubie, aktywnie wspierał różne inicjatywy, w pewnym okresie był regularnym uczestnikiem klubowych obozów i weekendów integracyjnych. Udzielał się literacko w Biuletynie klubowym, a niektóre z jego tekstów należą do najlepszych, jakie w ogóle ukazały się w BUCE. Przyjaźnił się i wspinał bardzo dużo ze śp. Krzyśkiem Sadlejem…

Zawodowo odnosił przez wiele lat sukcesy menadżerskie, był między innymi szefem polskiego oddziału Reutersa. Z wykształcenia był filozofem. Mąż i ojciec dwójki dzieci.

Zmarł 1 kwietnia w wyniku gwałtownej i ciężkiej choroby, miał 53 lata.

Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Północnym, (Wólka Węglowa) w czwartek 12 kwietnia o godzinie 10.30, sala B.

Składamy Rodzinie Pawła i wszystkim jego Przyjaciołom najszczersze wyrazy współczucia.

Zarząd UKA i koledzy z klubu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum