3 kwietnia 2018 10:07

Wspinaczkowa Sobota w Gogolinie

W dniu 24 marca 2018 roku odbyła się Wspinaczkowa Sobota w Gogolinie! Pierwsze tego typu wydarzenie o tematyce górskiej i wspinaczkowej w gminie Gogolin i powiecie Krapkowickim. Impreza składała się z dwóch części sportowej oraz prelekcyjnej – spotkań z ludźmi gór.

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie – swoje prelekcje mieli Piotr Pustelnik oraz Łukasz Dudek i Jacek Matuszek (fot. Mizielski Fotografia)

Część sportowa, czyli III już odsłona zawodów wspinaczkowych o Puchar Burmistrza Gogolina, jak i w poprzednich latach, odbyła się w formie boulderowej, na ścianie wspinaczkowej zlokalizowanej w hali sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie. Zawody organizowane były przez lokalnych pasjonatów wspinaczki Climb Team Gogolin. Jego członkowie: Damian Węgrzyniak i Wiktor Berkowski z pomocą Jacka Matuszka przygotowali dla zawodników 20 problemów wspinaczkowych w eliminacjach oraz 3 finałowe.

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie (fot. Mizielski Fotografia)

Eliminacje rozegrane zostały w dwóch grupach po maksymalnie 30 osób, na pokonanie 20 problemów wspinaczkowych zawodnicy mieli 1,5 godz. W zawodach łącznie wzięło udział około 60 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn. Po podliczeniu punktów z obu grup, czterech zawodników z największą liczbą punktów z każdej kategorii kwalifikowało się do finału.

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie (fot. Mizielski Fotografia)

Do finału dostali się: w kategorii kobiet: Agnieszka Wintrowicz z Łodzi, Magdalena Stępień oraz Aleksandra Drapiewska z Asgard Opole i Hanna Iwańska z lokalnego Climb Team Gogolin.

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie (fot. Mizielski Fotografia)

W kategorii mężczyzn: Ireneusz Iwański z Climb Team Gogolin, Michał Salawa ze Zdzieszowic, Jakub Leński z Klubu Wysokogórskiego Opole oraz Kamil Szyndler z Climb Team Gogolin.

Finalistom przyszło się zmierzyć z 3 naprawdę trudnymi problemami wspinaczkowymi, które pozwoliły wyłonić zwycięzców.

Końcowe wyniki ukształtowały się następująco:

Kategoria kobiety:

 1. Agnieszka Wintrowicz, Łódź
 2. Magdalena Stępień Asgard Opole
 3. Hanna Iwańska, Climb Team Gogolin
 4. Aleksandra Drapiewska, Asgard Opole

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie – podium panów (fot. Mizielski Fotografia)

Kategoria mężczyźni:

 1. Michał Salawa, Climb Team Gogolin
 2. Ireneusz Iwański, Climb Team Gogolin
 3. Jakub Leński, Klub Wysokogórski Opole
 4. Kamil Szyndler, Climb Team Gogolin

Wiktor Berkowski
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum