6 kwietnia 2018 19:57

Wiosenna Hiszpania służy “koroniarzom” – 9a dla Piotrka Bunscha, a 8c+ dla Adama Karpierza

Hiszpania to teraz zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na wiosenne wspinanie. Również dla wspinaczek z górnych rejestrów skali trudności. Przykładem mogą być opisywane ostatnio przez nas przejścia Michaeli Kiersch czy Mathilde Becerry. W Katalonii przebywa również silna ekipa z krakowskiej Korony, obok Piotrka Schaba (La Esencia de la Resistencia 8c+), mocno działają Piotrek Bunsch i Adam Karpierz.

Piotr Bunsch podczas przejścia "Rollito Sharma" 8b+ Flash (Piotr Schab)

Piotr Bunsch podczas przejścia flash “Rollito Sharma” 8b+ w maju 2016 roku Flash (Piotr Schab)

Piotrek Bunsch zanotował, 4 kwietnia, świetny wynik, jakim jest prowadzenie Sellecio Natural. To znany pasaż, biegnący monstrualnym przewisem groty w Santa Linya, wyceniany na honorne 9a!

Tego samego dnia Adam “Gaduła” Karpierz (Singing Rock, friction.pl, Heartbeat) z powodzeniem zakończył swoje boje na pięknym klasyku Oliany – Joe Blau 8c+. Gaduła świętował 3 dni temu swoje urodziny (spóźnione Najlepszego!) i tak w niezwykle sympatycznym wpisie na swoim profilu FB opisywał zmagania z drogą:

Dziś są moje urodziny 🎂

Wracamy zmęczeni po skałach, więc Katarzyna prosiła mnie, bym nie pisał elaboratu…

A ja w zasadzie to chciałem przekazać Wam, że jest zajebiście. Jestem w zajebistym miejscu, ze świetnymi ludźmi i robię to co kocham! Mam wsparcie od najlepszej kobiety, jaką w życiu spotkałem, więc nawet jak czasami są jakieś gorsze dni, to nigdy nie jestem sam, a to naprawdę dużo. Mówią, że nie można mieć wszystkiego. Może i prawda, ale można mieć zajebiście dużo! I ostatnio czuję, że też tak mam! A skoro ktoś może, to znaczy, że się da – > więc jeżeli czegoś chcesz, to rusz du.. I zawalcz o to! Bo można!

Dzisiaj spadłem 2 razy na ostatnim ruchu na cruxie na 50 m “Joe Blau” 8c+. Po cruxie jest już “tylko” z 20 m za 8b z baaardzo czujną końcówką w pionie, więc miejmy nadzieję, że tam już nie spadnę Ale nie czuję żalu. Po zimowych treningach na Koronie czuję jakościową zmianę 💪 🐗 a to bardzo cieszy! Filmik przedstawia dynamiczny 💣 starcik ponoć za 7C fb, ale ja to nie widziałem takich chwytów w blo ;)

PS. Muzyczka nazywa się “ukulele” i można ją znaleźć na wyposażeniu mojego (nie) zawodnego Xiamoi ;)

PS. 2. Dzięki super ekipie Piotr Bunsch Kasia Janicka Piotrek Schab

Sprocket
Źródło: Profil FB Piotrka Schaba, Profil FB Adama Karpierza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum