17 kwietnia 2018 08:06

Waldek Podhajny z przyblokiem na Studnisku – 2x nowe VI.5

Tegoroczna zima nie rozpieszczała, za to wiosna pokazała się od razu z najlepszej strony. Jak widać po wpisach na wspinanie.pl, sporo nowego dzieje się w naszych skałach, i ja postanowiłem dołożyć małe co nieco.

Waldek na “Jurajskim pokerze” VI.5, Studnisko (fot. Paweł Wrona / CCD Fotografia)

Na pierwszy ogień poszło rzędkowickie Studnisko, a ściślej przewieszona partia na prawo od drogi Krycha, Ty stary rowerze. Na pierwszy rzut oka ta część Studniska nie wygląda atrakcyjnie, miejscami jest krucho, ale pierwsze zjazdy ścianą pokazały, że jest o wiele lepiej, niż wygląda. Spore przewieszenie i dynamiczne ruchy na wyjściach z okapów powinny spodobać się wszystkim, którzy jako tako „przepracowali” zimę.

Na dzień dzisiejszy poprowadzone zostały dwie drogi.

  • Prawa to Jurajski poker VI.5. Start czujną ścianką z koordynacyjną banieczką, następnie zginanie do pasa w okapie i piękny, dynamiczny przechwyt kończący sekwencje na wyjściu z przewieszenia.
  • Lewa droga to Pokerowa rozrywka VI.5. Trudności na niej są rozłożone bardziej równomiernie, ale na końcu trzeba również wykazać się dynamiką lub niezłym przyblokiem.

Moim zdaniem lewa propozycja jest ciut łatwiejsza od sąsiadki. Obie drogi mają już powtórzenie w wykonaniu Przemka Mizery.

Do poprowadzenia zostało jeszcze środkowe wyjście z okapu, ale wygląda na to, że będzie sporo trudniejsze od opisanych wyżej dróg.

Waldemar Podhajny
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum