4 kwietnia 2018 09:15

“Skazany na góry” – premiera książki Denisa Urubko

4 kwietnia ukazało się drugie wydanie książki “Skazany na góry”, autorstwa Denisa Urubko, jednego z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Z tej okazji odbędzie się spotkanie w Centrum Premier wydawnictwa Agora. Wkrótce wywiad z autorem.

Skazany na góry (Denis Urubko)

Spotkanie z Denisem Urubko z okazji premiery książki “Skazany na góry” odbędzie się 4 kwietnia (środa) o godzinie 19.00 w siedzibie Agory, przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od ul. Czerniakowskiej). Spotkanie poprowadzi dziennikarz, autor książek górskich Dominik Szczepański. Wstęp wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu.

Pogadaliśmy. Wywiad wkrótce na wspinanie.pl

Opublikowany przez Górski Dom Kultury 3 kwietnia 2018

W imieniu wspinanie.pl rozmowę z Denisem przeprowadziła już wczoraj Beata Słama. Wywiad już wkrótce ukaże się na łamach naszego portalu.

Denis Urubko to wybitny kazachski wspinacz. Ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Denis może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów bez użycia tlenu, czego dokonał jako 15 człowiek w historii.

Jest również pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników oraz byłym rekordzistą w biegu na Elbrus (3 h 55 min 58 s ). W 1999 roku w ciągu 42 dni zdobył pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery, czym pobił absolutny rekord. Wspinał się z najlepszymi himalaistami na świecie, w tym z Krzysztofem Wielickim i Simone Moro.

Jak sam mówi, traktuje alpinizm jak rodzaj sztuki i tak jak każdy twórca potrzebuje widowni. Chce się dzielić z innymi swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki. Wierzy, że dzięki temu ktoś, kto interesuje się alpinizmem, będzie mógł przeżyć to samo co on.

W książce „Skazany na góry” autor opowiada o swojej przygodzie z alpinizmem, o treningach i przygotowaniach, kiedy był jeszcze młodym chłopakiem, wreszcie o wspinaczce na himalajskie giganty takie jak: Mount Everest czy K2. Dodatkowo książkę wzbogacają wspaniałe opisy Kazachstanu, Ałmatów i innych ciekawych miejsc.

Wydawca tak opisuje tę pozycję:

“Skazany na góry” to doskonała pozycja dla tych, którzy pragną dowiedzieć się, kim jest Denis Urubko, którzy chcą bliżej poznać historię jego górskich dokonań oraz prywatne oblicze. To opowieść o jego przygodach, o przekraczaniu granic wytrzymałości i o ukochanych górach – o K2 – niezwykle pociągającym szczycie, wciąż niezdobytym zimą, i górze Presolana, będącej technicznym rajem do ćwiczeń, nieopodal jego domu. „Skazany na góry” to książka urzekająca i zaskakująca, bo właśnie taki jest jej autor.

Książka, która ukazała się pod patronatem naszego portalu, jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum