24 kwietnia 2018 09:09

Red Bull Der Lange Weg – zakończone zmagania z blisko 50-letnim rekordem

Jak się okazuje, idea największej europejskiej skitourowej “wycieczki” spodobała się nie tylko naszym zawodnikom (Adam Gomola i Bartek Golec).  22 kwietnia do wybrzeży Morza Śródziemnego po pokonaniu 1721 km i prawie 90 tys. metrów przewyższeń dotarli  Bernhard Hug, David Wallmann, Philipp Reiter, Janelle Smiley i Mark Smiley.

Zamierzeniem ekipy było pokonanie na nartach i pieszo trasy, którą w 1971 roku w zaledwie 40 dni przebyli Robert Kittl, Klaus Hoi, Hansjörg Farbmacher i Hans Mariacher.

Na trasie pomiędzy Marmora a Entraque (fot. Red Bull)

Jak to w przedsięwzięciach wspieranych przez Red Bulla bywa, był to wyścig z niesamowitym czasem ekipy z 1971 roku. Pomimo tego że trasę udało pokonać się w 36 dni, przejść tych nie da się porównać. Ekipa Red Bulla nie weszła na wszystkie szczyty zdobyte w 1971 roku. Np. Mont Blanc, z którego zrezygnowano z powodu zagrożenia lawinowego.

Ekipa Red Bulla na plaży w Nicei (fot. redbull.com)

Pomimo tego przejście budzi szacunek. 1721 km i prawie 90 tys. metrów przewyższeń, a wszystko na nartach i na piechotę* robi wrażenie. O tym jak wymagające to przedsięwzięcie, przekonali się Nuria PicasTamara Lunger, którzy musieli wycofać się po kilkunastu dniach.

Mysza

Źródło: Red Bull Der Lange Weg

*Polski zespół pokonał trawers Alp w 34 dni. Adam Gomola i Bartek Golec na odcinkach nie-narciarskich poruszali się na rowerach.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum