20 kwietnia 2018 08:46

Puchar Świata 2018 – kierunek Moskwa (21-22 kwietnia)

W najbliższy weekend zawodnicy Pucharu Świata spotykają się Moskwie. Będzie to drugie starcie boulderowców w sezonie. Dołączą do nich sprinterzy, którzy w Rosji rozegrają pierwsze tegoroczne biegi.

Jernej Kruder (fot. Eddie Fowke)

Z Meiringen ze złotem wyjechali Japonka Miho Nonaka i Słoweniec Jernej Kruder. Dla Jerneja było to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, ale to przecież srebrny medalista Mistrzostw Świata z Monachium z 2014 roku (zresztą bardzo wszechstronny wspinacz, ten który powtórzył jako pierwszy Es Pontas Chrisa Sharmy na Majorce). Przypomnijmy, że w Szwajcarii po raz pierwszy zastosowano także nowy system  punktacji, zamiast „bonusa” pojawiło się też określenie „zone”, czyli strefa (choć oba określenia oznaczają w zasadzie to samo).

Dla tych, których ominęło szwajcarskie widowisko, przypomnienie finałów z Meiringen:

W Szwajcarii nie startowali Polacy, za to w Moskwie będzie można kibicować już sporej grupie naszych zawodników, zwłaszcza na spirnterskim rozbiegu. Na stracie pojawią się: Patrycja Chudziak, Aleksandra Kałucka, Anna Brożek, Klaudia Buczek, Edyta Ropek, Marcin Dzieński i Szymon Pęcikiewicz. Edyta, Patrycja i Szymon (w ramach testowania “trójboju”) powalczą także na boulderach.

Polski akcent w Moskwie dopełni Tomek Oleksy, który działa w ekipie routesetterskiej.

Decydujące rundy – transmitowane na żywo (niedziela, 22 kwietnia):

8:30- półfinały bouldering (LIVE)
13:30- finały czasówki (LIVE)
16:45 finały bouldering (LIVE)

Zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum