PŚ w Moskwie: Janja Garnbret i Tomoa Narasaki najlepsi na boulderach

Za nami także finały boulderowe. W Moskwie triumfowali wczoraj Japończyk Tomoa Narasaki i Słowenka Janja Garnbret.

Janja Garnbret (fot. Eddie Fowke / The Circuit Climbing)

Japończycy i Słoweńcy podzielili się w Moskwie medalami. Wśród mężczyzn wygrał nie byle kto, bo mistrz świata z Paryża 2016 (i lider PŚ 2016) Tomoa Narasaki, jako jedyny zaliczając cztery topy. Za nim uplasowało się dwóch Słoweńców. Srebro wywalczył Jernej Kruder, ten który tydzień temu w Meiringen cieszył z pierwszego pucharowego tytułu w  karierze (i wyprzedził wówczas Japończyka). Zaskoczeniem jest brąz Gregora Vezonika, który w pierwszej edycji zajął 51. lokatę, a teraz zepchnął z podium samego Jongwona Chona.

6. Gabriele Moroni 2T3z 7 14

Tymczasem finał kobiecy to przede wszystkim pojedynek Janji Garnbret i Miho Nonaki. Tym razem górą Słowenka, dokładnie odwrotnie było tydzień wcześniej w Meiringen. Na podium zmieściła się jeszcze najbardziej utytułowana w japońskiej kadrze, Akiyo Noguchi.