14 kwietnia 2018 08:13

PŚ w Meiringen 2018 – aż siedmiu Japończyków w męskim półfinale

Już dziś o 11 startują półfinały pierwszego w tym sezonie boulderowego Pucharu Świata, finały rozpoczną się o 18.30. Na bezpośrednie relacje z Meiringen zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

PŚ Meiringen 2017 (fot. Eddie Fowke / thecircuitclimbing.com)

Dziwnie ułożyły się męskie eliminacje w szwajcarskim Meiringen. A to za sprawą nierówno ułożonych problemów w dwóch grupach eliminacyjnych. W pierwszej aż 17(!) mężczyzn skompletowało po 5 boulderów, przez co poza rundą półfinałową znalazło się siedmiu zawodników, w tym tacy rasowi wspinacze jak choćby Alex Megos czy Gabriele Moroni. W pierwszej dwudziestce, która wyjdzie na deski dziś o godzinie 11.00, o finał zawalczy siedmiu Japończyków. Czyżby znów dominacja fantastycznych Azjatów? Do następnej rundy przeszedł też najlepszy w ubiegłym roku Koreańczyk Jongwon Chon.

Dla porównania wśród kobiet w kwalifikacjach odnotowano tylko jeden komplet topów, a najlepiej wspinała się wczoraj mistrzyni Europy z ubiegłego roku, Serbka Stasa Gejo.

Stasa Gejo (fot. Vladek Zumr)

Przypomnijmy, że w Meiringen po raz pierwszy został zastosowany nowy sposób punktacji. IFSC dało pierwszeństwo liczbie bonusów (teraz to tzw. zones, czyli “strefy”) przed liczbą prób do topów. A to oznacza, że przy tej samej liczbie topów zwycięża zawodnik z większą liczbą bonusów. Dawniej wygrywał ten, który kończył problem w mniejszej liczbie prób.

Skład półfinałów:

Bezpośrednie relacje z decydujących rund będzie można śledzić na żywo na wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum