10 kwietnia 2018 07:30

Piotrek Schab pod dachem Santa Linya – poddaje się “Catxasa” 9a+

Piotrek Schab (Wild Country, Patagonia, MotionLab, KS Korona) znów wpina się do łańcucha bardzo trudnej drogi. Tym razem pada Catxasa 9a+ w Santa Linya.

Piotrek na “Catxasa” 9a+ (fot. Lena Drapella Photography)

Piotrek mierzy wysoko, coraz wyżej. Chce pokonać stopień 9b. Ale w międzyczasie, w ramach oddechu, próbuje innych dróg, i to z powodzeniem. Niedawno sprawnie poradził sobie z La Esencia de la Resistencia 8c+ w Terradets. Teraz poprowadził jeden z ekstremów jaskini Santa Linya – Catxasę 9a+ (projekt Daniego Andrady rozwiązany przed siedmiu laty przez Chrisa Sharmę).

Piotrek na swoim profilu FB pisze między innymi:

Pierwszy dzień to ogarnięcie patentów (drogę spróbowałem kilka razy w zeszłym roku, jednak byłem za słaby by myśleć o prowadzeniu), drugi to dwie dobre próby w bardzo słabym warunie (wilgotność 90% ?)- Catxasa poddala się dnia trzeciego, w pierwszej próbie, po solidnej rozgrzewce na chwytotablicy iura i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (co ciekawe była to pierwsza wspinaczka dnia).

6 prób na 9a+, o której krąży plotka, że zatrzymała najlepszego wspinacza na świecie to powód do dumy i duża dawka bardzo potrzebnej mi obecnie pewności siebie.

Nie czas osiadać na laurach..

Chcę więcej. 

Kolekcja skalnych zdobyczy Piotrka jest coraz bogatsza. Każdego roku dokłada do niej kolejną drogę 9a+. Ma ich w sumie trzy. Zaczął od Papichulo w Olianie (2016), potem była przygoda w jaskini Hanshellaren we Flatanger i sukces na Thor’s Hammer (2017, rozmowę z Piotrkiem o pobycie w norweskiej świątyni wspinania przeczytacie TUTAJ).  Wreszcie dach Santa Linya i wpięcie do łańcucha drogi Catxasa.

Brunka
źródło: profl FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum