5 kwietnia 2018 16:16

“O zimowych zmaganiach z K2” na żywo w Gliwicach

Ich zmaganiami z ostatnim, niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem, żyła cała Polska. Chociaż i tym razem nie udało się stanąć na szczycie osławionego K2, wrócili do kraju bogatsi o nowe doświadczenia. Teraz, gdy emocje już trochę opadły, podzielą się z nami wspomnieniami. 8a.pl, Berghaus, GAPR oraz portal wspinanie.pl zapraszają na spotkanie z himalaistami: Krzysztofem Wielickim i Januszem Gołąbem.

Nie bez przyczyny tytułowani są “lodowymi wojownikami” – bo to na koncie himalaistów z Polski jest większość premierowych, zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Nic więc dziwnego, że to właśnie nasi himalaiści podjęli się próby zdobycia drugiej, najwyższej góry świata, która zimą broni się najdłużej. Zakończona niedawno wyprawa bardzo często gościła w mediach, była szeroko komentowana i wzbudzała niemałe emocje.

Na miłośników gór, którzy z zapartym tchem śledzili poczynania naszych himalaistów, już wkrótce czeka nie lada gratka – event „O zimowych zmaganiach z K2”, podczas którego będzie można spotkać się i porozmawiać z bohaterami tamtych wydarzeń. O kulisach przedsięwzięcia, planach na przyszłość i szansach na zdobycie niepokornego wierzchołka opowiadać będą: kierownik Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki oraz kierownik sportowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 Janusz Gołąb. Spotkanie poprowadzi Piotr Turkot z portali wspinanie.pl.

Spotkanie z himalaistami odbędzie się 12 kwietnia w Gliwicach, w auli Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju przy ul. Bojkowskiej 37. Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Na aulę wchodzi pierwsze 350 osób.

Informacja prasowa 8a.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    hmmmm [4]
    jak na ekipe, ktora (w sumie) nic nie zdzialala (akcja…

    6-04-2018
    kanadol