10 kwietnia 2018 08:39

Małe co nieco z Podzamcza

Otwieramy szufladkę z wiosennymi nowościami. Tym razem małe co nieco z Podzamcza. Na przełomie marca i kwietnia powstało tam kilka dróg, a w planach są kolejne… Nowości zaproponował Łukasz Kołodziej. Tak więc, kto ma na półce „Jurę Środkową”, niech za łapie ołówek i uzupełnia :).

Długa i urozmaicona – “Dynia rachu ciachu” VI.2, Birów (fot. Faker Faker Klama)

Pierwsza z dróg, Dynia rachu ciachu VI.2, to chyba najciekawsza propozycja, bo długa, urozmaicona i po dobrych chwytach, biegnąca Filarem Birowa. W przewodniku „Jura Środkowa” G. Rettingera wrysowana została jako możliwość nr 13 (str. 42). Łukasz pisze o drodze:

11R+ 2ST. Udała się :). Pierwszy wyciąg VI/+, drugi rozmytym filarem do leja, wyjście na lewo od Pierwszego kroku w chmurach autonomicznym terenem.

Z kolei w Bajkowym Ogródku, także na Górze Birów, powstało Poskromienie złośnicy VI.3. Łukasz zdecydował się na ubezpieczenie Litego filarka (VI.2) i pociągnięcie linii do końca nowym terenem („Jura Środkowa”, str. 51).

I wreszcie trzecia propozycja –  Wyjście z pakerni VI.1+ na podzamczańskim Adepcie. To stary boulder na lewo od drogi 998 (droga łączy się z 998 w ostatnim ringu). Pierwsze przejście należy do Artura Wierzgonia.

Środki na obicie dróg pochodzą z puli IŚW Nasze Skały.

Ciąg dalszy nastąpi…

Przewodnik “Jura Środkowa” (wyd. 2) do nabycia w księgarni wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum