23 kwietnia 2018 16:37

Łukasz Dudek przechodzi fleszem “Czech Star” 8A+ i dorzuca “Polish Star” 8B

Jeszcze w lutym Łukasz Dudek (Salewa, KW Częstochowa) rozwiązał w Kusiętach swój projekt Żule ninja 8B+. Teraz znów dał próbkę boulderowej mocy, pokonując fleszem Czech Star 8A+ i w następnej sesji dokładając Polish Star 8B.

Łukasz fleszem na “Czech Star” 8A+ (fot. Alpine Wall Tour)

Czech Star biegnie na Okapie w Skałkach Teściowej (okolice Szklarskiej Poręby), a otworzył go w 2014 roku goszczący w rejonie Martin Stráník. Łukaszowi udało się pokonać dach Czech Stara już w pierwszej wstawce, co jest prawdopodobnie najlepszym stylowo przejściem tego boulderu. Co więcej, dziś dorzucił jeszcze Polish Star 8B, o którym mówi: „chyba najpiękniejszy boulder, po jakim się wspinałem”.

Łukasz od kilku dobrych lat dzieli swój czas między typowo sportowe (skalne, boulderowe) wspinanie i atakowanie dużych projektów w górach. W tym roku – w ramach Alpine Wall Tour – będzie kontynuował z Jackiem Matuszkiem prace nad nową drogą w Dolomitach. Ma też bardzo ambitne tatrzańskie plany – na celowniku znalazły się dwa ekstremy na Jastrzębiej Turni; Jet Stream X-/X i Koróna XI-.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum