26 kwietnia 2018 13:04

16-letnia Laura Rogora proponuje nową, trudną kombinację w Collepardo

Laura Rogora to bardzo zapracowana włoska juniorka. Dzieli czas między skały i zawody, zresztą nie tylko juniorskie, bo startuje – i to z powodzeniem – także z seniorkami w Pucharze Świata i w imprezach rangi mistrzowskiej (w ubiegłym roku była 6. w mistrzostwach Europy). A jeśli skały, to często wybiera grotę w Collepardo, gdzie ma już nawet kilka własnych dróg.

Laura Rogora na “Sitting Bull” 8c+/9a, Collepardo (fot. Chiara Rogora)

Laura jest stałym gościem w rejonie Collepardo. Znajduje się tu kilka kombinacji jej pomysłu, choćby Tomorrowland extension 8c+ czy La Gasparata 8c+/9a. Teraz zaproponowała następną, znów wiele metrów wspinania, do tego trudnego. Najnowsza propozycja młodej Włoszki to Sitting Bull 8c+/9a: „bardzo długa i wybierająca, łącząca linie Bruce Lee (8b+) i Crazy Horse (8c)”.

Za kilka dni Rogora będzie świętować 17. urodziny, jak na taki wiek ma zaskakująco bogaty dorobek skalny. Poza wspomnianymi drogami poprowadziła też dwie linie 9a – Grandi Gesti w Sperlondze (2016, jako 14-latka, młodsza od niej w takich trudnościach była tylko Amerykanka Ashima Shiraishi) i Joe-cita 9a w Olianie (2017). W Sperlondze, w grudniu ubiegłego roku, otworzyła It Segid Narg 8c+.

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum