27 kwietnia 2018 18:51

Karolina Ośka przechodzi “Filar Pochylca” VI.6/6+

Świetne przejście zrobiła kilka dni temu Karolina Ośka (8a.pl, Climbing Technology, Aura, second you, head crash, KS Korona Kraków, Sakwa). A poddał jej się Filar Pochylca VI.6/6+.

Karolina na Pochylcu (fot. Paweł Wrona / CCD Fotografia)

Karolina na profilu FB pisze między innymi:

Ostatni tydzień wypełniony był wspinaniem na Jurze. W ramach ‘rozwspinu’ na Pochylcu wspięłam się na Filar Pochylca VI.6/6+, który jest przepiękną, ciągową drogą i nie tylko na Jurze byłby turbo klasykiem (…)

I ty możesz zostać orłem to jedna z najtrudniejszych sportowych dróg Karoliny. W zanadrzu ma jeszcze dwie mocniejsze linie, obie zrobione na naszej Jurze. W 2015 poprowadziła Próbę Turinga VI.6+ na Dupie Słonia (było to drugie przejście kobiece klasyka Doliny Będkowskiej, pierwsze należy do Kingi Ociepki-Grzegulskiej), a w kolejnym sezonie właśnie na Pochylcu poradziła sobie z Ekspozyturą szatana VI.6+.

Właściwie każdy sezon Karoliny obfituje w ciekawe i świetne przejścia i (jak wiadomo) nie tylko na poletku skalnym. W ubiegłym roku zaszalała z Michałem Czechem w Yosemite, prowadząc słynnego Freeridera na El Capitanie).

Przed długim majowym weekendem życzymy Karolinie i wszystkim naszym czytelnikom owocnych „łowów” :).

Brunka
źródło: profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum