24 kwietnia 2018 11:44

#K2dlaPolaków trochę później – kolejna wyprawa planowana jest na zimę 2019/2020

Tuż po powrocie z tegorocznej zimowej wyprawy na K2 pojawiły się głosy, że kolejna wyprawa może być zrealizowana już w tym roku. Jednak gdy emocje opadły, przyszedł czas na spokojne planowanie. W ostatni weekend na spotkaniu w schronisku w Roztoce ekipa powzięła decyzję, że powrót pod K2 możliwy jest dopiero za rok.

Baza pod zimowym K2, luty 2018 (fot. Janusz Gołąb)

Oto treść oficjalnego komunikatu Polskiego Himalaizmu Zimowego:

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020.

W obliczu całej machiny organizacyjno-komunikacyjnej PHZ jest przekonany, że należy wykorzystać nadchodzące 1,5 roku na wybór i przygotowania kolejnego składu wyprawy, działania komunikacyjne, organizację wypraw przygotowawczych, jak również pozyskanie zaplecza sponsorskiego.

Przed nami 1,5 roku ciężkiej i wzmożonej pracy. O wszystkich planach oraz działaniach w ramach PHZ i związanych z zimową wyprawą będziemy informowali na bieżąco.

O poprzedniej wyprawie opowiadali niedawno na spotkaniu w Gliwicach Krzysztof Wielicki i Janusz Gołąb – fragmenty rozmowy znajdziecie tutaj.

Źródło: Profil FB Polski Himalaizm Zimowy

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum