19 kwietnia 2018 14:41

“Joe Blau” 8c+ poddaje się Michaeli Kiersch

Fish Eye i American Hustle (obie 8c) okazały się przygrywką do jeszcze mocniejszej drogi. Michaela Kiersch poprowadziła wczoraj w Olianie Joe Blau 8c+. To już ósme tak trudne przejście Amerykanki.

Michela Kiersch na “Joe Blau” 8c+ (fot. Matty Hong)

Joe Blau to bardzo długa i urodziwa (zresztą jak wiele w rejonie) linia sektora Contrafort de rumabu, przy tym uznawana za bardzo solidną w swoim stopniu. Wymyślona przez Joe Kindera ma już wiele powtórzeń, wielu wspinaczy podkreśla też jej dużą klasę.

Sama Amerykanka napisała w komentarzu pod przejściem: „epicka batalia po urwaniu chwytu przed samym topem”. Przed Michaelą z hiszpańskim gigantem poradziły sobie Włoszka Laura Rogora, Austriaczka Jessica Pilz i Finka Anna Laitinen. Z kolei wśród męskich przejść trafimy także na sporo polskich nazwisk – Joe Blau mogą się pochwalić Mateusz Haładaj, Łukasz Dudek, Marcin Wszołek, Piotrek Schab, a ostatnio Adam Karpierz, który tak opisywał swoje boje na drodze.

Michaela Kiersch ma już naprawdę sporą powtarzalność w stopniu 8c+, choć Joe Blau to jej pierwsza tak wymagająca droga zrobiona poza krajem. W ciągu ostatnich kilku sezonów Amerykanka taśmowo przechodziła klasyki Red River Gorge. Z kolei jej ostatnia 8c+, zarazem chyba najsłynniejsza, padła w Virgin River Gorge –Necessary Evil. Poniżej właśnie na niej na filmie:

Brunka
źródło: profil FB M. Kiersch, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum